banner180

Stefan Löfven: "Daha fazla insan hastalanacak"

Stefan Löfven bu gece ulusa sesleniş programı kapsamında bir televizyon konuşması yaptı.

Stefan Löfven: "Daha fazla insan hastalanacak"

Kendiniz, başkaları ve ülkeniz için sorumluluk almanız gerektiğinde hayatta bazı önemli anlar olacağını söyledi.

Başbakan: "O an bu an, o gün bugün" dedi.

Başbakan Stefan Löfven, Pazar akşamı millete hitaben yaptığı konuşmada, korona virüsünün hayatı, sağlığı ve işleri tehdit ettiğini söyledi.

Başbakan, "Daha fazla insan hastalanacak, daha çok insan sevdiklerine veda etmek zorunda kalacak" dedi.

Daha fazla eylem olabilir

Löfven yeni düzenlemeler hakkında bilgi vermedi, ancak İsveç'teki herkesi daha fazla hükümet kararına hazırlıklı olmaya çağırdı.

Korona virüsü nedeniyle toplumda daha girişimsel önlemler hakkında örtülü olarak: "Kısa sürede farklı kararlar gelebilir ve günlük yaşamı daha olumsuz etkileyebilir" dedi.

Tüm İsveçlileri daha önce geçerli olan tavsiye ve talimatları izlemeye devam etmeye çağırdı.

Başbakan, şu anki durumda kimsenin şansı olmadığını söyledi.

"Hiç kimse semptomlarla çalışmaya gitmemelidir. Genç veya yaşlı, fakir veya zengin, önemli değil. Herkes kendi payına düşeni yapmalı" ifadeleri kullandı.

Lövfen altı dakikalık bir konuşma yaptı

Stefan Löfven, "İsveç'teki herkesin sorumluluğunu üstlendiğinden emin" diyerek sonuçlandırdı.

İnsanların birbirlerine yardım etmesi ve bu krize atlatma çabalarından dolayı insanlarından ve İsveç'ten gurur duyarak. Teşekkür ederiz.

Konuşma özetle şöyle:

Stefan Löfven, ulusa sesleniş konuşmasında, koronovirüs konusunda herkes üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmesini istedi. Şimdilik sokağa çıkma yasağı ve işyerlerin kapatılması sözkonusu değil. Pazartesi ile birlikte rutin hayat devam edecek. Özellikle bazı Avrupa ülkelerindeki bazı başbakanlar gibi ''yaşlılarla ilgiyi' kesin demedi. Aksine, ''korronovirüsü önlemleri dahilinde yaşlı insanlarla telefonda konuşun ve ihtiyaçlarını giderin'' dedi.

Semihhan AYDEMİR / İsveç Gündemi

Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2020, 00:25
YORUM EKLE
YORUMLAR
AliKaan
AliKaan - 3 yıl Önce

Ölen ölür kalan sağlar bizimdir. Sözü yerinde oldu sanırım

Anna
Anna - 3 yıl Önce

Isvec zaten okadar takmiyor. Eger dusunse idi Wuhanda virusun basladigindan itibaren önlemlerni almaya baslamis olmaliydi. Simdi cikip sakinlestirmeye calisiyorlar anca insanlari. Okulari ve kredleri kapatin önce.

Bir gurbetçi
Bir gurbetçi - 3 yıl Önce

Allah sonumuzu hayreylesin...iyi bir sona doğru gitmiyoruz...

Faruk
Faruk - 3 yıl Önce

Ne yazik ki , bugun yapilmasi gereken hazirliklar ve ön önlemler alinmamaktadir. Toplu tasima, havalimanlari ve ucaklarin ic kisimlari kesinlekle desenfekta yapilmiyor. Bu dusunce ile ileri de cok buyuk Corona virus hastaligina ön kapi acmaktadir. Sadece ekonomi krize girme dusuncesiyle hafife almamak lazim.! Bu hususta halk bilincli degil.dusuncesiyle EU devletleri göz önunde tutulursa Italya, Eng, örnegi olmaz insAllah. Eczaneler de maske bulunamiyor!

SIRADAKİ HABER

banner194

banner6