Sosyal medyayı sallayan taciz görüntülerinden sonra genç kadın tutuklandı

İsveç'te dün akşam sosyal medyada paylaşılan ve görüntülerde bir kadının 3 yaşındaki küçük kız çocuğunu taciz ettiği görüntüleri büyük tepki çekti.

Sosyal medyayı sallayan taciz görüntülerinden sonra genç kadın tutuklandı

Birkaç saat içinde on binlerce paylaşım yapılan görüntülerden sonra emniyet güçleri harekete geçti.

Olay Blekinge belediyesi sınırları içinde yaşandı. Görüntülerde bir kadın, küçük bir çocuğu taciz ettiği görülüyor.

Güney bölgesindeki polis memuru Thomas Paulsson, soruşturmanın üç yaşındaki bir kızın ciddi şekilde istismar edilmesiyle ilgili olduğunu söyledi.

Pazartesi akşamı polise, sosyal medyada yayılmaya başlayan video görüntüleri ilgili 114 14 aracılığıyla çok sayıda ihbar yapıldı.

Pazartesi akşamı saat 19:00'da polis, videoda yer alan kadının kimliğini belirledi ve sorgulanmak üzere gözaltına aldı.

20-25 yaşlarında olduğu belirtilen kadın, ilk sorgusunun ardından ciddi darp şüphesiyle adliyeye sevk edildi. Suçlamalara nasıl tepki vereceği henüz belli değil.

Blekinge polisinden Thomas Johansson, şu anda sadece bu davanın polise dün gece ulaştığını ve bir kadının ciddi saldırı suçundan tutuklu olduğunu teyit edebiliyoruz, dedi.

Video görüntüleri Pazartesi akşamı ve gecesi geniş çapta dağıtıldı. Salı sabahı, videoların birçoğu yayından kaldırıldı, ancak diğerleri kaldı.

Olayla ilgili ön soruşturmayı yürüten Magnus Hansson, "Sosyal medyada yayıldığının farkındayız, burada çok sayıda çağrı aldık" dedi.

Görüntülerde yer alan kadın tutuklandı. Ancak olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Semihhan AYDEMİR / İsveç Gündemi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6