Södertälje'deki meşhur restoran koronavirüs nedeniyle kapatıldı

banner54

Södertälje'deki meşhur restoran Croc's inn, koronavirüs salgını kapsamında kalabalıklığın önlenmesi amacıyla alması gereken tedbirlere uymadığı gerekçesiyle kapatıldı.

Södertälje'deki meşhur restoran koronavirüs nedeniyle kapatıldı

Koronavirüsle mücadele konusunda iş yerlerinin kalabalığı önlemek için Halk Sağlığı Kurumu'nun tavsiyeleri ihlal edildi. Birçok restoran ve gece kulüplerinin ihlalleri üzerine hükümet geçtiğimiz günlerde yoğunluğu önlemek için mekanların izlenmesi ve ihmal olması halinde gerekirse derhal kapatılmasını söyledi.

Södertalje Polisi, Magnus Köhler, "Bar çok kalabalıktı, ihtiyaçları karşılamadı. Bunun sonuçlarının olacağı bilinmesi lazım" dedi.

Hem polis hem de çevre müfettişleri üç ayrı vesileyle restorana gittiler. Kalabalık nedeniyle, Smittskydd Stockholm'e bildirildi ve müdür Per Follin'in derhal kapatılmasına karar verdi.

Enfeksiyon kontrol doktoru, "Faaliyetlerinizin, restoranlarda enfeksiyonun yayılmasını önlemek için Halk Sağlığı Kurumu tarafından yayınlanan düzenlemelere dayanarak size iletilen şartları karşılamadığını" değerlendirmesinde bulundu.

Daha önce, Stockholm'deki beş pub yetkili makamların düzenlemelerine uymadıkları için geçici olarak kapatılmıştı.

Semihhan AYDEMİR / İsveç Gündemi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4

banner6