banner198

Sırbistan üzeri gelen gurbetçiler, Bu plakaya dikkat: FX U 868

Sırbistan’da bu yıl kapkaç olayları patlama yaptı. Polis, Sıla Yolu’na çıkan Avrupalı Türkleri bazı otomobillere karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı

Sırbistan üzeri gelen gurbetçiler, Bu plakaya dikkat: FX U 868
 İZİN sezonunun başlamasıyla birlikte, Sıla Yolundaki hırsızlık ve kapkaç olaylarında da artış olmaya başladı. Avrupalı Türkleri hedef alan kapkaççı hırsızlar, genelde Alman plakalı araçlarla kurbanlarını seçiyor. Son iki hafta içerisinde Sırbistan’da 118 Türk ailesinin kapkaç kurbanı olduğunu söyleyen yetkililer, Avrupalı Türkleri FX U 868 plakalı Volkswagen Passat markalı ve Duisburg (DU) plakalı Mercedes, BMW markalı araçlar konusunda uyardı.

“YÜZÜK ÇETESİ MESKEN TUTTU”

İki gün önce sahte yüzük çetesinden bir kişinin Sırbistan’ın Velika Planka kenti yakınlarında yakalandığını, mahkemeye çıkarılıp 100 bin Dinar (850 euro) para cezasına çarptırıldıktan sonra da serbest bırakıldığını söyleyen Velika Plana polislerinden Dejan Vujiçiç, “Son haftalarda hırsızlık ve kapkaç olayları konusunda çok ciddi artış var. Sahte yüzük çetesi ülkemizi mesken tuttu. Bu konuda da çok ciddi çalışıyoruz. İki gün önce de bu konuda Romanyalı bir kişiyi gözaltına aldık. Yargılanıp para cezasına çarptırıldıktan sonra tekrar serbest bıraktık” dedi.

HEDEF KADIN ÇANTALARI

Vujiçiç, “Son iki haftadaki hırsızlık ve kapkaç olaylarında Avrupalı Türkler hedef alındığını görüyoruz. Genelde de kapkaççılar kadınların çantalarını çalıyor. Onun için karayolunu tercih ederek yolculuğa çıkan Avrupalı Türkler tedbirlerini sakın elden bırakmasın. Gelişigüzel her yerde durmasınlar. Aydınlık park alanlarını tercih etsinler. Arabalarının camları, kapıla açık bir şekilde uyumasınlar. Önemli eşyalarını ve paralarını aracın gizli bölgesinde saklasınlar, çantalarda taşımasınlar” şeklinde açıklamada bulundu.

MARKOVAÇ


Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2015, 02:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6