banner114

Simit Sarayı dünya turuna çıktı

2002 yılında Mecidiyeköy’de ilk dükkanla başlayan yolculuğunu bir dünya turuna dönüştüren Simit Sarayı, bugün yurt içi ve yurt dışındaki 300’e yakın mağazasında 10 bine yakın çalışanıyla her gün 650 bin kişiyi ağırlıyor.

Simit Sarayı dünya turuna çıktı
 Son olarak İsveç’teki ilk mağazasını Stockholm’ün en büyük ve en yeni alışveriş merkezi olan Mall of Skandinavia’da hizmete açan Simit Sarayı’nın İcra Kurulu Başkanı Abdullah Kavukcu “Simit Sarayı olarak rotamıza yeni ülkeler ekleyerek geleneksel Türk lezzetlerimizi yeni ülke ve pazarlarla buluşturmaktan büyük mutluluk ve gurur duyuyoruz. Simit Sarayı, bugün Türkiye’de başlayıp Avrupa, Amerika ve Ortadoğu’ya uzanan yolculuğunda, ulusal lezzetimiz simidi markalaştırarak global rekabette biz de varız diyebileceği bir noktaya geldi. Uluslararası platformlarda Simit Sarayı’nı ‘Simit Sarayı tüm Türkiye’nin markası’ diyerek tanıtırken, aslında ne denli ortak bir değeri dünyaya tanıttığımızı vurgulamak istiyoruz. 2015 yılı hedefimiz; yurt içi ve yurt dışında 457 mağazaya ulaşmak. 2018 yılında ise Türkiye’de 440, yurt dışında 560 olmak üzere toplam bin mağazaya ulaşacağız” dedi.
DÜNYANIN TEK SİMİT FABRİKASI

Dünyanın ilk ve tek simit fabrikası olan İstanbul Samandıra’daki tesisini 2004 yılında kuran Simit Sarayı, TÜBİTAK onaylı 7.000 metrekarelik fabrikasında tüm ürünleri Gıda Mevzuatı’na uygun olarak el değmeden hazırlıyor. Üretimde kullanılan tüm malzemeleri Kalite Güvence Müdürlüğü denetimindeki en seçkin tedarikçilerden temin eden Simit Sarayı, Tuzla Organize Sanayi bölgesinde 2010 yılında 6.000 metrekarelek alan üzerine kurulu ikinci fabrikasında donmuş kek ve pasta üretimi yapıyor. Antalya Organize Sanayi Bölgesi’nde 2010’da kurulan 9.000 metrekarelik Star Food Antalya Fabrikası ise sandviç, kek çeşitleri, doğranmış meyve ve sebze salataları üretimi yapıyor.
Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2015, 00:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4

banner6