banner114

Sahlgrenska Üniversite Hastanesi'nde 75 yoğun bakım ünitesine ihtiyaç var

banner54

İsveç'in Göteborg şehrinde bulunan Sahlgrenska Üniversite Hastanesi'nde yoğun bakım ünitelerinde sıkıntı olduğu belirtildi.

Sahlgrenska Üniversite Hastanesi'nde 75 yoğun bakım ünitesine ihtiyaç var

Bugün gönderilen basın açıklamasına göre Sahlgrenska Üniversite Hastanesi'nde covid-19 hastaları için 75 yoğun bakım ünitesine ihtiyaç var. Hastane ayrıca çoğu insanın 1 Nisan'a kadar hastane bakımına ihtiyaç duymasının beklendiği tahmin ediliyor.

Sahlgrenska'nın önümüzdeki haftalarda covid-19 hastaları için yoğun bakım ünitelerine duyulan ihtiyaca yönelik ana bir senaryo belirlemesinden sonra 75 yeni ünite gerektiği belirtildi.

Parkurun 1 Nisan civarında zirveye ulaşması bekleniyor. Prognoz hastanenin yaklaşık 290 yatan hastasının yanı sıra covid-19 hastalığı olan yaklaşık 75 IVA hastasına sahip olmasıdır.

Bugün sabah, hastanede 7'si IVA'da solunum cihazında olmak üzere hastanede 29 yatan hasta olduğu belirtildi. Gelecek haftanın sonuna kadar hastanenin 200'e kadar yatan hasta tedavisi ve yaklaşık 40'ının IVA bölgesine ihtiyacı olması bekleniyor.

Yeni yoğun bakım alanlarının hızlı bir şekilde açılacağı belirtildi. Sağlık personeli yoğun bakıma katkıda bulunabilmek için eğitilmiş ve insan kaynaklarının yeniden dağıtılması ve genişletilmesi gerçekleştirildi.

Sahlgrenska'nın başhekimi Per Karlsson, "Önümüzdeki haftalarda ortaya çıkacak -olan ihtiyacı nasıl karşılayacağımız konusunda somut planlarımız var. Senaryo simülasyonları ile çalışmak, bir adım önde olabilmemiz ve gerektiğinde yeni covid-19 hastalarını almak için adımlar atabileceğimiz için önemlidir" dedi.

Semihhan AYDEMİR / İsveç Gündemi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4

banner6