banner198

Rus televizyonun Rinkeby oyunu

Rus televizyonuna çalışan bazı gazetecilerin Rinkeby'de olay çıkarmaları için gençlere 400 kron para teklif ettiği öne sürüldü.

Rus televizyonun Rinkeby oyunu
İsveç'in Aftonbaldet gazetesinin Danimarka radyosu 24'e alıntı yaptığı habere göre, Rus gazetecilerin Rinekbey'de oturan bazı gençlere olay çıkarmaları için 400  kron para teklif ettiklerini iddia etti.

İki hafta önce göçmenlerin yoğun yaşadığı Rinkeby mahallesinde polisle, maskeli gençlerin çatışmaları dünya basınında geniş yer almıştı. Gençler polislere taşlarla saldırırken, bir çok aracı ateşe vermiş, dükkanları yağmalamışlardı. 

Bugün ise Danimarka radyosu 24'den ilginç bir iddia gündeme geldi. İsveç gazetesi Afonbaldet'te yer alan habere göre, Rinkeby'e çekim yapmaya gelen Rus televizyonu, bölgede yaşayan gençlere 3 bin kron para vererek olay çıkarmasını istedikler öne sürüldü.

Danimarka rasyosuna konuşan bir genç, Rus televizyon kanallarına çalışan bazı gazetecilerin kendilerine 400 kron teklif ettiğini iddia ederek, ''Karşılığında polis yanımıza yaklaşınca olay çıkarmamız isteniyor. Onlarda bu olayları görüntüleyecek'' ifadelerinde bulundu.

Stockholm Emniyet Müdürlüğü Basın Sözcüsü Mats Eriksson, olay hakkında ellerinde böyle bir bilgi olmadığını belirtti. 

Atila ALTUNTAŞ / İsveç Gündemi

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2017, 21:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6