banner180

Rinkey'de 3 Türk vatandaşı vuruldu; biri öldü

Bu gün öğleden sonra Stockholm'ün Rinkey bölgesinde silahlı ve bıçaklı bir saldırının gerçekleştiği belirtilirken, saldırıya uğrayan bir kişinin öldüğü, olay bölgesinde bulunan 2 kişininde yerde seken kurşundan hafif yaralandığı bildirildi.

Rinkey'de 3 Türk vatandaşı vuruldu; biri öldü
Aftonbladet gazetesine göre, Rinkey centrumda gerçekleşen saldırıda olayla ilgileri olmamasına rağmen 2 kişinin seken kurşundan yaralandığı 1 kişininde hem bıçaklandığı hemde vurulduğu  belirtilirken, yaralıların 2'sinin sağlık durumunun iyi, bıçaklanarak vurulan Sinan Acaralp isimli bir kişininde öldüğü bildirildi.   


Bir çok görgü tanığının gözünün önünde olan saldırı sonrası polis soruşturma başlattı. Görgü tanıkları saldırganların ve öldürülen kişinin birbirini tanıdığını belirtti.


Akşam saatlerinde polis, cinayetle şüpheli 3 kişiyi yakalayarak gözaltına aldığını ifade etti. Olay sonrası Sinan Acaralp'in yakınlafrından birinin verdiği bilgiye göre, Sinan'ın 2 eski kaynının ve onlara şoförlük eden bir kişinin cinayet suçlusu olduğunu, oğlunun cinayetle ilgisi olmadığını söyledi. Sinan'ın eski kayınları ve şoförün cinayet suçuyla tutuklanıp hapise atıldığını söyleyen Sinan'ın akrabası, oğlunun cinayetle hiç bir ilgisi olmadığını ve normal şekilde okuluna devam ettiğini ifade etti. 

Sinan Acaralp


Güncelleme Tarihi: 30 Ağustos 2015, 16:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6