banner114

Rinkeby yangınında farklı izler - Hesaplaşma mı?

İsveç'in başkenti Stockholm'ün kuzeyinde bulunan Rinkeby bölgesinde dün gece yangın çıkan bina ile ilgili soruşturma başlatıldı.

Rinkeby yangınında farklı izler - Hesaplaşma mı?

İsveç basınında yer alan haberlere göre bölge çetelerinin binayı ateşe verdiği belirtiliyor.

Polis olayla ilgili soruştuma başlattığını açıklarken, basında yer alan haberlere göre yangını bölgedeki çete üyelerinin çıkardığı ifade ediliyor.

Gençlerden oluşan grupların hesaplaşması şeklinde algılanan olayla ilgili geniş kapsamlı soruşturma başlatıldı.

Rinkeby merkezinde dev bir binanın ateşe verilmesinin korkunç olduğunu belirten uzmanlar, olayın arkasındaki nedenlerin açığa kavuşmasını istiyor.

Stockholm'den sorumlu olan Sosyal İdari Birimler Başkanı Mikael Jeppsson, olayın vehametinin korkunç olduğunu belirtti.

Olayın vandalizm olduğu üzerinde durulurken, yüzlerce masum insanın hayatının sorumsuzca tehlikeye atılmasının her hangi bir sebeple açıklanmayacağı belirtildi.

Spekülasyona neden olabilecek durumlara karşı tedbirli olunması gerektiğini belirten Polis şefi Niclas Andersson, binada şuanda yanan birkaç farklı yer olduğunu belirtti. Olayın araştırıldığını ve yangının gerçek sorumlularını ya da nedenini bulmaya çalıştıklarını belirtti.

Medyada özellikle bölge gençlerinin kriminal gruplaşma sonucunda cereyan eden bir yangın olduğunu savunması öne çıkıyor.

Semihhan AYDEMİR / İsveç Gündemi

YORUM EKLE
YORUMLAR
kerim
kerim - 10 ay Önce

hızlı olaylar olur inşAllah

Barış
Barış - 10 ay Önce

Lan insan postuna bürünmüş kerim. olayların olmasını isteyip inşAllah kelimesini kullanma lan! ne cins yaratıksın sen.. kullandığın Allah kelimesi iyiliği emrediyor..

SIRADAKİ HABER

banner6