Rinkeby'de bir genç öldürüldü

Başkent Stockholm'ün kuzeybatısındaki Rinkeby mahallesinde bir gencin merdiven boşluğunda vurulmuş halde bulunduğu bildirildi.

Rinkeby'de bir genç öldürüldü

Edinilen bilgilere göre, 20'li yaşlarında bir genç Cumartesi gecesi Rinkeby'de bir merdiven boşluğunda vurulmuş halde bulundu.

Ağır yaralı halde bulunan gencin ambulansla hastaneye kaldırıldığı ancak yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılmadığı açıklandı.

Cinayetle ilgili ön soruşturma başlatıldı.

Polis, 22.17'de meydana gelen silahlı saldırı konusunda ihbar aldı. Stockholm'ün kuzeybatısındaki Rinkeby'de bir apartmanın merdiven boşluğunda meydana geldiği açıklanan saldırı olayıyla ilgili polis ve sağlık ekipleri harekete geçti.

Polisin bölge komuta merkezinin sözcüsü Helena Boström Thomas, ihbardan kısa bir süre sonra, bir merdiven boşluğunda ağır yaralı bir adam bulduklarını söyledi.

Vurulan adam 20'li yaşlarındaydı. Hastaneye kaldırılan yaralının kurtulamadığı açıklandı. Edinilen bilgilere göre, maktüle birden fazla kez silahla ateş edildi.

Bölge polisinden Fredrik Andersson, "Akrabalara haber verdik. Şu anda sorgulamalar yapıyoruz, teknik soruşturmalar yürütüyoruz ve bölgedeki güvenlik kameralarından alınan görüntüleri kontrol ediyoruz" dedi.

Olaydan sonra bölgeye çok sayıda ekip sevk edildi ve olayın yaşandığı bölgede soruşturma kapsamında çalışmalar başlatıldı. Adli tıp teknisyenleri, ipucu bulmak için merdiven boşluğunu ve evin etrafındaki alanı taradı.

Cinayetle ilgili soruşturma devam ederken, olayla ilişkili henüz kimsenin yakalanmadığı aktarıldı.

Semihhan AYDEMİR / İsveç Gündemi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6