banner114

Polonya Başbakanı Mateusz Morawiecki İsveç'te

Polanya Başbakanı Mateusz Morawiecki , resmi temaslarda bulunmak üzere geldiği İsveç'in başkenti Stockholm'de, Başbakan Stefan Löfven ile görüştü.

Polonya Başbakanı Mateuzs Morawiecki, resmi temaslarda bulunmak üzere geldiği İsveç'in başkenti Stockholm'de, Başbakan Stefan Löfven ile görüştü. Morawwiecki ve Löfven, görüşme sonrası ortak basın toplantısı düzenledi.

 Baltık Denizi bölgesindeki ikili işbirliği konusunda hemfikir olduklarını belirten Löfven, AB politikaları ve siyasi ekonomik işbirliğinini artırmak için hemfikir kaldıklarını söyledi. 

İsveç'in teknoloji şirketi  Ericsson'un 5G teknolojisi için Polonya'ya büyük yatırım yapacağını belirten Polonya Başbakanı Mateuzs Morawiecki ise  İsveç ile siyasi ve ekonomik konularda işbirliği yapmaya devam edeceklerini ifade etti.

Öte yandan, dünya çapında mobil veri altyapısı oluşturmak için Finlandiya’nın Nokia ve Çin’in Huawei’iyle rekabet eden Ericsson, 2020’nin ilk çeyreğinde Avrupa pazarına hakim olmak için Polonya'ya daha fazla yatırım yapacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6