Peter Madsenİsveçli gazetecinin cinayet zanlısına ait sabit diskte işkence videoları bulundu

Danimarka'nın başkenti Kopenhag'da kafası, kolları ve bacakları kesilmiş haldeki cesedi denizde bulunan İsveçli gazeteci Kim Wall'u öldürmekle suçlanan mucit Peter Madsen'e ait olduğu iddia edilen bir sabit diskte kafası kesilen kadınların görüldüğü videolar bulundu.

Peter Madsenİsveçli gazetecinin cinayet zanlısına ait sabit diskte işkence videoları bulundu
 
Suçlamaları reddeden Madsen ise sabit diskin kendisine ait olmadığını, laboratuvarında çalışan herkesin bu diske erişiminin bulunduğunu söyledi.
Davanın Savcısı Jakob Buch-Jepsen, Madsen'in Wall'u öldürdüğüne dair şüphelerin mucidin 5 Eylül'deki en son duruşmasından bu yana güçlendiğini açıkladı.

Buch-Jepsen, Madsen'e ait olduğu söylenen sabit diskte bulunan görüntülerde, kadınlara işkence yapıldığı, kafaları kesilerek öldürüldüğü ve yakıldığının görüldüğünü açıkladı. Savcı, videoların kurgu değil 'gerçek görüntüler olarak ele alındığını' da sözlerine ekledi.

CESETTE BIÇAK YARALARI VAR

Öte yandan Wall'un cesedi üzerinde yapılan otopside de cinsel organı ve göğüs kafesi civarında bıçak yaraları olduğu tespit edildi. Bu yaraların Wall ölmeden hemen önce veya hemen ardından açıldığı belirtildi.

Wall'un gövdesi, kaybolduktan 11 gün sonra Kopenhag açıklarında bulunmuştu. Cesedin kalan kısımları ise henüz bulunabilmiş değil. Wall'un kesin ölüm nedeni bu nedenle tespit edilemiyor.


İFADESİNİ DEĞİŞTİRMİŞTİ
Madsen, polise verdiği ilk ifadede, 10 Ağustos gecesi Wall'u hava karardıktan sonra karaya bıraktığını belirtmiş, daha sonra ifadesini değiştirerek, Wall'un denizaltının yaklaşık 70 kilogram ağırlığındaki kapağının kafasına düşmesiyle öldüğünü söylemişti.

Madsen, denizaltının içinin kan gölüne döndüğünü ve cesedi bir iple bağlayarak denize attığını belirtmiş; ancak gazetecinin vücudunu parçalara ayırdığı iddialarını reddetmişti.

Wall, en son 10 Ağustos günü söyleşi yapmak amacıyla Madsen'in kendisinin imal ettiği UC3 Nautilus adlı denizaltısına binerken görülmüş, aynı akşam ödüllü gazetecinin eve gelmemesi üzerine erkek arkadaşı polise kayıp başvurusu yapmıştı. Wall'un cesedinin gövde kısmı, 11 gün Kopenhag açıklarında denizde bulunmuştu.

Madsen olayın ardından tutuklanmış, mahkeme, mucidin dört ay tutuklu kalmasına karar vermişti.

'HOBİ MÜHENDİSİ' MADSEN

BBC Türkçe'nin aktardığına göre Madsen, olay gecesi batan UC3 Nautilus adlı denizaltının tasarımcısı ve kaptanıydı.

Madsen denizaltının yapımını halktan topladığı paralarla 2008 yılında tamamlamıştı.

Dizel ve elektrik motoru bulunan denizaltı yaklaşık 18 metre uzunluğundaydı.

Madsen son olarak roket projeleri üstüne çalışıyordu.

Bazı haberlerde kendisinden 'hobi mühendisi' olarak bahsedilen Madsen'in eğitimi ve geçmişine dair net bir bilgi bulunmuyor.
Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2017, 12:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6