banner198

O Türk'e İsveç Kralı ve Kraliçesinden Altın Madalya

Alanya'nın İsveç Fahri Konsolosu Hilmi Tokuş, özel davetli olarak gittiği İsveç'te Kral Carl 16. Gustaf ile Kraliçe Silvia Renate'den altın madalya aldı.

O Türk'e İsveç Kralı ve Kraliçesinden Altın Madalya
ALANYA'NIN İsveç Fahri Konsolosu olan Elysee Oteller Grubu sahibi Hilmi Tokuş, özel davetli olarak gittiği İsveç'te, İsveç Kralı Carl 16. Gustaf'a Alanya'da Engelsiz Yaşam Merkezi'nde imal edilen ipek kozasından imal Türk ve İsveç bayraklarının yan yana olduğu bir tablo hediye etti. Kraliyet Sarayı'nda gerçekleştirilen ziyaret öncesi İsveç'teki Türk Büyükelçiliği'ni de ziyaret eden Tokuş, daha sonra tabloyu Kral ve Kraliçe'ye takdim etti.

Tokuş, "Alanya'nın en değerli özelliklerinden biri olan ipek kozasını İsveç Kraliyet Ailesi'ne tanıtmak istedim. Alanya'da imal edilen bu tablonun İsveç Kralı Gustaf ile Kraliçe Silvia Renate'yi çok etkilediğine inanıyorum" dedi. Öte yandan İsveç Kraliyet Sarayı'nda düzenlenen törenle Kral ve Kraliçe tarafından Tokuş'a altın madalya verildi. Alanya'ya en çok turist gönderen ülkelerin başında gelen İsveç'in Kraliyet Ailesi'nden, aynı zamanda turizmci olan Alanyalı Hilmi Tokuş'a altın madalya verilmesi dikkat çekti.  
Dim Medya A.Ş. ve Yeni Alanya Gazetesi internet sitelerinde yayınlanan haber, yazı, resim ve fotoğrafların FSEK ve Basın Kanunu'ndan kaynaklanan her türlü hakları Dim Medya Gazetecilik ve Yayıncılık A.Ş'a aittir.İzin alınmaksızın, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.http://www.yenialanya.com/guncel/alanya-ya-buyuk-onur-h230792.html


Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2017, 21:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6