banner198

Norrköping'deki aile cinayetinde şok gelişme!

Tartışmanın kavgaya dönüştüğü ve kavganın cinayetlerle sonuçlandığı Norrköping cinayet davasında mahkeme 1 beraat 2 ağır ceza kararı verdi

Norrköping'deki aile cinayetinde şok gelişme!

İsveç'in Norrköping şehrinde 2015 yeni yıl kutlamaları sırasında aile içinde çıkan tartışma silahlı, bıçaklı saldırıya dönmüş ve yaşanan tartışma sonucunda 1 kişi yaşamını yitirmiş, iki hafif, bir kişide ağır yaralanmıştı.

Olay sonrasında başlatılan sorgulamada sona doğru gelinirken, İsveç bölge mahkemesi bugün ilgili olayla bağlantılı üç kişiyi tutuklu yargılanmalarının devamına karar verilmişti. Ancak bugün yaşanan yeni gelişme ile birlikte mahkeme bir kişinin beraatına hükmederken, diğer iki zanlı için 12 yıl hapis kararı aldı.

Soruşturma dosyasında ve iddianamede yer alan veriler doğrultusunda çalışmalarını yapan savcılık, kavganın planlı olarak yapıldığını ve şahısların maktulleri tasarlayarak öldürdüklerini söyleyerek zanlıları en yüksek cezaya çarptırılmasını talep etti. Bunun yanı sıra olay sonrası kavganın çıktığı ve cinayetlerin işlendiği evde yapılan aramalar sonrasında birçok silah ve kesici alet ele geçildiği açıklandı.

Semihhan AYDEMİR / İsveç Gündemi

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2015, 22:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6