Müslüman çocukları farklı dinlerden insanları yemeğe davet ediyor

İslamfobi'nin önüne geçmek ve faklı dinler arasında ki insanların birbirine karşı ön yargılarını yıkmak için Kanada'da , Müslüman aileyle yemekte buluş! (MeetAMuslimFamily) ismiyle bir kampanya başlatıldı. Stockholm Söder Camii İmamı Mahmoud Kahlif, kampanyanın Müslümanlara karşı ön yargıları yıkacağını belirtti.

 Kanadalı Müslüman bir ailenin çocukları farklı dinden insanları Müslüman sofrasına görüntülü  çağırarak sosyal medya da davetlerini bildiriyor. 
Konu hakkında Metro gazetesine açıklama yapan Söder Camii İmamı Mahmoud Kahlif, Kanada'da başlatılan kampanyayı çok olumlu bulduklarını belirtirken, beraber sıcak ortamda yenecek bir yemeğin, insanlar arasında kin ve nefreti yok edeceği ve bir birlerine karşı sevgi, saygıyı artıracağını belirtti.

''Bizde de aynı kampanyayı camizde uyguluyoruz'' diyen İmam Kahlif, yılda 12 bin ile 15 bin kişiye caminin yemek salonunda, yemek ikram ettiklerini söyledi.

 Camiiyi 24 saat açık, kültür alanına çevirmeyi düşündüklerini söyleyen imam Kahlif, Söder camisinde 24 saat aktivitelere yer verilerek, farklı dinden insanları kaynaştırmayı düşündüklerini söyledi.

Atila ALTUNTAŞ / İsveç Gündemi

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2015, 12:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6