Manavgatlı Öğretmenler, İsveç'te Bölgesel El Sanatlarını Konuştu

Aralarında Antalya Manavgat'tan bir ilkokulun da olduğu 6 ülkeden öğretmenler, bölgesel el sanatlarının geleceğe taşınması konusunu İskandinav ülkesi İsveç'te masaya yatırdı.

Manavgatlı Öğretmenler, İsveç'te Bölgesel El Sanatlarını Konuştu
Antalya Manavgat Evrenseki Ahmet Köseoğlu İlkokulu, Polonya koordinatörlüğünde Gençliğin Avrupa İşgücü Piyasası/Bölgesel El Sanatları Projesi ikinci toplantısını İsveç'te yaptı. Toplantıya proje paydaşı ülkeler Türkiye, Polonya, İtalya, Yunanistan, Romanya ve İsveç'te öğretmen ve öğrenciler katıldı. Toplantıya Manavgat Evrenseki Ahmet Köseoğlu İlkokulu'nu, proje koordinatörü Ali Şahin, İngilizce Öğretmeni Aykut Kuru ile sınıf öğretmenleri Fatma Cırık ve Sıdıka Toker temsil etti. Proje koordinatörü Ali Şahin yaptığı açıklamada, 6 ülkenin katılımıyla yapılan toplantıda geleneksel el sanatları, sürdürülebilme, geleceğe taşıma ve gençlik iş potansiyelleri üzerine değerlendirme yaptıklarını söyledi. 
Yöresel el sanatlarının korunması ve geleceğe taşınmasının hayati öneme sahip olduğunu belirten Şahin, "İsveç'te proje paydaşı ülke öğretmenleriyle yaptığımız toplantıda geleneksel el sanatları ve bu sanatlarının geleceğe taşınma noktasında fikir alışverişinde bulunduk."dedi. 
Güncelleme Tarihi: 24 Nisan 2016, 23:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6