Malmö olaylarını başlatan 60 yaşındaki kadın tutuklandı

İsveç'in Malmö şehrinde Kur'an-ı Kerim'in yakılması olayında, sayfaları yırtarak Müslümanları kışkırtan 60 yaşındaki kadın tutuklandı.

Malmö olaylarını başlatan 60 yaşındaki kadın tutuklandı

28 Ağustos'da Malmö'deki olaylardan sonra devam eden soruşturma kapsamında polis en az 14 kişinin gösteriler sırasında provokatif eylemler yaparak protesto için toplanan insanları kışkırttığı yönünde soruşturma başlatmıştı. Bunun yanı sıra Kur'an-ı Kerim yakma ve yapraklarını yırtma eylemine katılan 6 kişi hakkında da soruşturma devam ediyordu.

Kur'an-ı Kerim'in yakılmasından sonra gece saatlerinde 300 kişilik bir grubun protesto için toplandığı Malmö'de bir süre sonra ortalık yangın yerine döndü.

Olayların fitilini ateşleyen kişilerle ilgili video görüntüleri incelemesi sırasında 60 yaşlarındaki bir kadının sürekli gençlerin polise saldırması için provokatif girişimlerde bulundu ve en sonunda kendisinin polise ateşli meşale atması üzerine olaylar çıktı.

Tutuklanmasına karar verilen kadın, suçlamaları kabul etmezken, basına yansıyan görüntülerde birçok kez gençlerin polise saldırması gerektiği yönünde sloganlar ve elindeki molotofo polise fırlattığı görülüyor.

Olaylarla ilgili soruşturma devam ediyor.

Semihhan AYDEMİR / İsveç Gündemi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6