Malmö Emporia AVM saldırısı ile ilgili ayrıntılar ortaya çıktı

Malmö'deki Emporia alışveriş merkezinde Cuma günü gerçekleşen saldırı sonucunda bir erkek ölmüş ve bir kadın da yaralanmıştı.

Malmö Emporia AVM saldırısı ile ilgili ayrıntılar ortaya çıktı

Alışveriş merkezindeki saldırı ülkede büyük yankı uyandırmıştı ve saldırı ile ilgili kapsamlı soruşturma yürüten polis, 15 yaşındaki saldırganın suçunu itiraf ettiği belirtildi. Edinilen bilgilere göre, geçmişte de suça karışan çocuk LVU çocuk koruma merkezinde tutuluyordu ancak kaçmayı başardığı iddia edildi.

Son yıllarda İsveç'te çocuk yaştaki suçluların oranları tehlikeli şekilde artarken, bu konu uzun süredir yetkililer tarafından gözleniyor ve bunun önüne geçmek için çaba harcanıyor.

Malmö'deki Emporia alışveriş merkezinde Cuma günü düzenlenen silahlı saldırıda 31 yaşındaki bir çete suçlusu öldürüldü ve yoldan geçen 39 yaşındaki bir kadın seken kurşunların hedefi oldu.

İlk alarmdan 22 dakika sonra 15 yaşında bir çocuk yakalandı. O sırada belinde silah olduğu ve olay yerinden taksiyle ayrılmaya çalıştığı bildirildi. 

Cinayeti ve cinayete teşebbüs ettiğini itiraf eden çocuğun işlediği suçlardan dolayı tutuklanması istendi.

Basında geniş yankı bulan olayla ilgili soruşturma ve gözetim altında olması gereken 15 yaşındaki bir çocuğun silahlı saldırı yapmasının yankıları devam ediyor.

Semihhan AYDEMİR / İsveç Gündemi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6