banner180

Mahkemenin iş yoğunluğu nedeniyle cinayet olayının karar duruşması ertelendi

Mayıs ayının sonunda yara geçidinde bir kişinin silahlı saldırı sonucu vurularak öldürülmesi ile ilgili bugün görülmesi gereken karar duruşmasının ertelendiği bildirildi.

Mahkemenin iş yoğunluğu nedeniyle cinayet olayının karar duruşması ertelendi

Cuma günü saat 11'de Bellmansplan'daki cinayet davasındaki karar açıklanacaktı. Ancak Eskilstuna bölge mahkemesi kararı ertelediğini duyurdu.

Mahkeme bugün görülmesi gereken karar duruşmasının iş yoğunluğu nedeniyle 20 Aralık Salı günü saat 11.00'e ertelediğini duyurdu. 

Eskilstuna bölge mahkemesinde görev yapan hukuk görevlisi Tord Pettersson, davanın çok büyük ve çok fazla yazışmanın olması nedeniyle, diğer davaların gecikmesine neden olacağı ve böyle durumlarda bir kararın ertelenmesinin olağandışı olmadığını söyledi.

İddinameye göre, cinayetin işlendiği Mayıs ayının sonunda 17 yaşında olan zanlı, 25 yaşındaki bir adamı yaya geçidinde vurarak öldürdü. İddianamede cinayetin planlı bir infaz olarak değerlendirilebileceği ve olaya reşit olmayan bir çocuğun tanık olduğu görülüyor.

Cinayet faili olarak tutuklu bulnan zanlı, suçlamaları başından beri kabul etmiyor. Olayla ilgili dava süreci devam ederken, 20 Aralık'a ertelenen karar duruşması merak ediliyor.

Semihhan AYDEMİR / İsveç Gündemi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6