banner180

Loto Milyoneri Gurbetçi Dolandırıcıların Kurbanı Oldu

Almanya'da 2022'nin sonunda lotoyu tutturarak yaklaşık 10 milyon euro ikramiye kazanan Chico lakaplı Kürşat ülke gündeminden düşmüyor. Tatil için İstanbul’a gelen Kürşat, banka hesabından para çekildiğini anlayınca şoke oldu.

Loto Milyoneri Gurbetçi Dolandırıcıların Kurbanı Oldu

Almanya’nın Dortmund kentinde yaşayan ve geçen yıl eylül ayındaki çekilişte lotodan 9.9 milyon Euro kazanan ‘Chico’ lakaplı Kürşat Yıldırım, dolandırıcıların kurbanı oldu.

Lotoda milyonları kazandıktan sonra Porsche, Ferrari gibi lüks otomobiller satın alan, ünlü markalardan kıyafet alışverişi yapan 42 yaşındaki Chico’nun Dortmund Sparkasse’deki hesabından, dolandırıcıların 10 bin Euro para çektiği ortaya çıktı.

Yıldırım, “Nasıl oldu anlamadım. Şaşırdım kaldım. İstanbul’da para çekmek isterken bir bankamatik kartımı yuttu. Bunun üzerine hesabımın bulunduğu Almanya’daki bankaya telefon edip yeni kart istedim. Kart bana ulaşmadı. Ama bankadaki hesabımdan Frankfurt kentindeki bir bankamatikten 10 bin Euro para çekildiğini öğrendim. Hemen telefon edip hesabımı bloke ettim. Ben o günlerde Frankfurt’ta değildim. Demek ki, bana ulaşmayan banka kartım dolandırıcıların eline geçti. Aynı zarftaki yazıda şifre de varmış” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6