banner198

Lisa Holm cinayetinde boş senaryolar

7 Haziran 2015 tarihinde eve gitmek üzere Blomberg'de bulunan kafeden çıkan ve kaybolduktan günler sonra ceseti bulunan 17 yaşındaki genç kızın cinayet olayı hala çözülmüş değil.

Lisa Holm cinayetinde boş senaryolar
HABERİN GALERİSİ
Lisa Holm katledildi!

Lisa Holm katledildi!

Cesetin bulunmasından hemen sonra Litvanyalı iki kardeşi katil ilan eden ve günlerce algı operasyonu yapan İsveç polisiyle medyası suçu kardeşlere yıkamadı.

Günlerce süren sorgulamalar sonrasında kardeşler delil yetersizliğinden serbest bırakıldı. Aradan bir aydan fazla bir süre geçmesinin ardından, kardeşlerin şüpheli olarak gözaltına alınıp suçlu ilan edilmesinin altında yatan tek sebep olarak Källby'de bulunan bir bakkalcının kardeşlerden birinin kendisinden alışveriş yapması ve kardeşlerin Lisa'nın çalıştığı kafeden pizza almış olması olduğu ortaya çıktı.

Şimdi olayla ilgili polise yöneltilen sorular karşısında cevapsız kalan isveç polisi olayı araştırmaya devam ettiklerini söylüyor. Ancak anlaşılan o ki İsveç'te emniyet ile ilgili yapılan bir araştırmaya göre İsveç'te işlenen suçların sadece yüzde 10 oranında sonuca varıldığı belirtilirken, bu bağlamda bu olayınca faili meçhul kalması büyük bir olasılık olarak kabul ediliyor.

Bölge insanlarının Lisa olayından sonra ciddi bir şekilde tedirgin olduğu ve ailelerin çocuklarını yalnız bir yere göndermeye çekindikleri söyleniyor.

Semihhan AYDEMİR / İsveç Gündemi

Güncelleme Tarihi: 18 Temmuz 2015, 19:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6