Kungsör'de kuyumcu mağazasını silah zoruyla soyan şahısla ilgili dava şekilleniyor

İki yıl önce Ekim ayında Kungsör merkezinde yer alan Jemp Guld mağazasında meydana gelen soygun olayıyla ilgili süren dava kısmi netlik kazanmaya başladı.

Kungsör'de kuyumcu mağazasını silah zoruyla soyan şahısla ilgili dava şekilleniyor

Kungsör'ün merkezindeki Jemp Guld mağazasına silahlı baskın yaparak en az 100 bin kron değerinde altın ve mücevher çalarak kayıplara karışan 30'lu yaşlarındaki soyguncu, Västmanland bölge mahkemesinde davası sürüyor.

İddianameye göre, zanlı mağazaya girerek, silahını mağaza sahibine yönelttiği ve ölümle tehdit ederek, değerli altın ve mücevherleri bir çantaya koyup olay yerinden ayrıldı.

Öte yandan olayın bir gün sonrasında Uppsala'da yine bir hırsızlık olayı yaşandı. Buradaki olayda da aynı kişinin rol aldığından şüpheleniliyor.

Hem soygun hemde hırsızlık suçlamaları yöneltilen zanlı suçlamaları kabul etmezken, kamera görüntüleri zanlının özellikle Jemp Guld mağaza soygununda görüntülendiğini gösteriyor.

İki farklı suçtan yargınlanmasına devam edilen zanlının tutuklu kalmasına karar verilirken, dava ile ilgili nihai bir karar henüz çıkmadı.

Semihhan AYDEMİR / İsveç Gündemi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6