banner114

Koronovirüs Stockholm'de kontrol altına alınma yolunda

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında Stockholm'de virüsü taşıyan bir kişi daha önce ortalama 2,5 kişiye bulaştırırken, alınan önlemler sonucu bunun bir kişiye düştüğü belirtildi.

Koronovirüs Stockholm'de kontrol altına alınma yolunda

İsveç Halk Sağlığı Dairesinden epidemiyoloji doktoru Anders Tegnell, Stockholm'de tip koronavirüs (Kovid-19) salgının Stockholm'de kontrol altına alınma yolunda ilerlediğini belirterek, ''Şuanda Stockholm'de bir dengelenme var gibi, ülkenin diğer yerlerinde ise artış sözkonusu'' dedi.

Halkın tavsiyelere uyması sonucu Stockholm'de virüs yayılımının dengelenmeye başladığı yönünde açıklama yapan Tegnell,''Şuanda virüsü taşıyan bir kişi başka bir kişiye virüsü bulaştırıyor. Önceden bu sayı daha fazlaydı'' dedi.

Öte yandan Halk Sağlık Dairesinin bugün açıkladığı rakamlara göre, 10 milyon nüfuslu İsveç'te, Kovid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 687'ye, virüsü taşıyanların sayısı da 8 bin 419'a çıktı.

Salgında 11 Türk vatandaşının hayatını kaybettiği öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2020, 21:26
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ne önemi var
Ne önemi var - 2 ay Önce

Tegnell diyorki, artık durum kontroll altında, 1 kişi sadece 1 kişiye bulaştırıyor. Önceden bu sayı daha fazlaydı...
Sizce tegnell günlük isveçte sadece 5000 bin testle bunu öngerebilirmi? Göremediğini size ispat edeyim. Epidermiyologi alanım değil ama bu alanada uzak değilim.
Şu an itibatiyle isveçte 687 ölü var. Bu hastalıkta ölüm oranı neydi, ortalama %3. Yap abi kabaca bir esnaf hesabı. 100 hastada 3 ölümse, 687 ölüm için kaç hasta gerekir?
Cevap:22900
Peki şu anda isveçte vaka sayısı ne olarak gösteriliyor 8419.
Şimdi bu Tegnell’e nasıl inanalım?

SIRADAKİ HABER

banner6