banner198

Karolinska Hastanesi acil servisi gelen hastaları 8 saat bekletiyor

İsveç basınında güne düşen önemli haber başlıklarında en dikkat çekici olanı şüphesizki Sbenska Dagbladet'in "Stokholm bölgesindeki Karolinska Hastanesi’nin acil servisine gelen her on kişiden birisi gereken tedavinin başlaması için yaklaşık 8 saat beklemek zorunda kalıyor" başlığı oldu.

Karolinska Hastanesi acil servisi gelen hastaları 8 saat bekletiyor
DAGENS NYHETER
- Macaristan’ın sınırlarını mültecilere kapamasından sonra mültecilerin yeni rotası Hırvatistan oldu.

- Stokholm polisi sokak çocuklarının işledikleri suç oranındaki artışa dikkat çekerken çocukların işledikleri suçlarla alakalı olarak 2012 ve 2014 yılları arasında polise yapılan suç duyurusu sayısı 1839 olarak verildi.

- BM eski Genel Sekreteri Kofi Annan bir röportajında Macaristan’ın mültecilere yönelik davranışlarıyla Avrupa değerlerini tehdit ettiğini söyledi.

- İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu gelecek hafta Rusya Başkanı Vladimir Putin’le görüşmek üzere Rusya’ya gidecek.

- Uluslararası Af Örgütü, Boko Haram örgütünün düzenlemiş olduğu saldırılar nedeniyle Kamerun’da Ocak ayından bu yana yüzlerce kişinin öldüğünü açıkladı.

SVENSKA DAGBLADET

- Stokholm bölgesindeki Karolinska Hastanesi’nin acil servisine gelen her on kişiden birisi gereken tedavinin başlaması için yaklaşık 8 saat beklemek zorunda kalıyor.

- Hükûmet güneş panellerine yapılacak olan yatırım miktarını sonbahar aylarında yapılacak olan bütçede ciddi şekilde artırmayı planlıyor.

- Japonya’da ordunun deniz aşırı yerlerde savaşmasına izin verecek olan ve bu hafta parlamentoda oylanması umulan güvenlik yasası halk tarafından protesto ediliyor.

- Amerikan Merkez Bankası’nın (FED) bugün açıklayacağı faiz oranı kararı İsveç ekonomisini kötü etkileyebilir.

- Avrupa Konseyi Genel Sekreteri Thorbjorn Jagland, BM Güvenlik Konseyi’nin Suriye sorununa yaklaşımını skandal olarak nitelendirdi.

- Halk Partisi ülkeye kaçak yollardan silah ve patlayıcı sokmaya çalışanlara yönelik uygulanan bazı yasaların daha da ağırlaştırılmasını istiyor.

- BM fon eksikliği nedeniyle mülteci kamplarında insanlara sunulan gıda yardımını azaltma yoluna gidecek.

AFTONBLADET

- Ilımlı Parti’den Norrköping Belediye Başkan Yardımcısı Sophia Jarl, Ilımlı Parti’nin göç politikası konusunda kendisini yenilemesi gereken bazı noktaları gündeme taşıdı.

- İsveç Demokratları Parti’sinin üst yönetiminde iç çatışma devam ediyor. Parti içerisinde eleştirilerde bulunan bazı isimler partiden ihraç edilebilir.

- Macaristan Hırvatistan sınırına çit örmeyi planlıyor.

- Rusya Başkanı Vladimir Putin’in planları içerisinde Suriye önemli bir parça.

EXPRESSEN

- İsveç Dışişleri Bakanı Margot Wallström Vladimir Putin’e “Biz açık ve anlaşılır bir mesaj sunduk. Rusya tarafından herhangi bir tehdidin kabul edilemez olduğu” mesajını yineledi.

- Expressen muhabirleri sınırlarını kapatan Macaristan polisinin mülteci kadın ve çocuklara yönelik biber gazı ve tazyikli suyla uyguladığı şiddeti gündemine taşıdı.

- Meteoroloji uzmanları önümüzdeki günlerde ülkede beklenen aşırı yağışlara karşı vatandaşları uyarıyor.

- Yapılan bir araştırmaya göre dünyadaki deniz canlılarının sayısı 1970 yılından bu yana yarı yarıya azaldı.
Güncelleme Tarihi: 17 Eylül 2015, 13:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6