banner180

Kapıkule'den girişlerde 30 dakikada sonuçlanan PCR testi uygulaması başlıyor: 11 Euro

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt, Kapıkule Sınır Kapısı'nda kurulacak laboratuvarda 110 lira ücretle 30 dakikada sonuçlanan PCR testi uygulamasının 1 Haziran itibarıyla başlayacağını duyurdu.

Kapıkule'den girişlerde 30 dakikada sonuçlanan PCR testi uygulaması başlıyor: 11 Euro

Zıpkınkurt, odada düzenlediği basın toplantısında, Bulgar turistlerin Edirne'ye gelişlerini kolaylaştırmak adına hızlı testlerin olabilirliği konusunda Sağlık Bakanlığı ve yetkili kurumlarla görüşmeler yaptıklarını ancak sonuç alamadıklarını belirtti.

Daha sonra Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile görüştüklerini ifade eden Zıpkınkurt, "Edirne Kapıkule'de bir laboratuvarla anlaşılıp 110 lira karşılığı 30 dakikada PCR testi alabilme imkanımız doğdu. Tabii bununla ilgili TOBB'un yaptığı çalışmalardan dolayı sayın Hisarcıklıoğlu'na çok teşekkür ediyorum. 1 Haziran itibarıyla Kapıkule girişlerinde uyruğu ne olursa olsun, giriş yapan, yapacak olan, PCR testini çıktığı ülkeden almamış olan kim olursa olsun 110 lira karşılığı Kapıkule'de bu testini yaptırabilecek." dedi.

Zıpkınkurt, uygulamanın hizmet amacıyla yapıldığını, yer temini ve gerekli ufak tefek masrafları da Gümrük ve Turizm İşletmeleri A.Ş'nin üstlendiğini aktardı

YORUM EKLE
YORUMLAR
PCR Test
PCR Test - 2 yıl Önce

Duydugum kadari ile Turkiye PCR testini 1 hazirandan itibaren kaldiracak deniyor dogru ise. Isvec te malesef ki cok pahali pcr testi yaptirmasi kişi başi 1500 ve 2000 kron arasi. Bir ucak bileti parasi maaliyetinde malesef ki.

Aşı olanlara nezaman PCR testini kaldiracaklar birde onuda merak ediyoruz. Suanda isvecte cogu kisi gözlerini Stockholm konsolosluguna cevirmis durumda. Oradan gelecek habere göre hareket edecekler insanlar.

lutfu
lutfu - 2 yıl Önce

super oldu ,cok tesekkurler

SIRADAKİ HABER

banner6