banner198

İsveç'te uyuşturucu kullanımını gözler önüne seren bir program

İsveç'te uyuşturucu kullanımıyla mücadele eden Anders Öfvergård, gittiği tüm gece kulüpleri ve barların tuvaletlerinde uyuşturucu bulduğunu belirtti.

İsveç'te uyuşturucu kullanımını gözler önüne seren bir program

TV4'teki "Anders ve uyuşturucu" programında uyuşturucu tüketiminin neden arttığını araştıran İsveçli, ziyaret ettiği mahalle barları ve gece kulüplerinin tuvaletlerinde kokain vardı dedi.

Program yöneticisi 51 yaşındaki Anders Öfvergård, İsveç'te dolaşmaya ve uyuşturucu tüketiminin neden arttığını keşfetmeye karar veriyor. ”Anders och knarket” program kapsamında yaptığı araştırmaların endişe verdiğini belirtiliyor.

Uyuşturucular ile silahlı ölümler arasında bir bağlantı gördüğünü belirten programcı, suçluların bu işi bir meslek haline getirdiğini söylüyor. Uyuşturucu satıcılarının kullanıcıların paralarını böyle alıyorlar diyen Öfvergård, "Bu durum inanılmaz derecede dikkat çekici" dedi.

Stockholm'ün gece hayatından yola çıkarak, yaptığı araştırmalarda şaşırtıcı şeylerle karşılaşıyor.

Tuvalet lavabolarının üzerinde peçeteyi çektiğinizde mavi renkte geliyorsa kokain izleri var demektir ifadeleri kullandı. İsveç'te uyuşturucu kullanımının boyutunu gözler önüne seren programın takip edilmesinde fayda var. 

Semihhan AYDEMİR / İsveç Gündemi

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2019, 17:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6