İsveç’te Müslüman Kadına Tuaf Soru

İsveç’in Gevle kentinde depresyon hastası Müslüman bir kadın, ‘DEAŞ’a destek veriyor musun? Neden Müslüman oldun’ sorularını soran doktordan şikayetçi oldu.

İsveç’te Müslüman Kadına Tuaf Soru

İsveç devlet televizyonu SVT’ye konuşan İsveçli Müslüman kadın Amirah Abumterak, doktor hakkında hastane müfettişliğine ve hastane kuruluna ayrı ayrı şikayette bulunduğunu belirtti.

Bir yakınının ölümünden sonra depresyona girdiğini ve ilaç yazdırmak için Gevle kentinde bir hastaneye başvurduğunu söyleyen Abumterak, ‘Doktor, benim hastalığımla ilgileneceğine, bana DEAŞ’a destek veriyor musun, Neden Müslüman oldun gibi rencide edeci sorular sordu’ dedi.

Doktorun sorularından oldukça rahatsızlık duyduğunu belirten Abumterak, ‘Doktorun benim hakkımda yazdığı rapor posta ile elime ulaştı. Raporda, ‘Mavi gözlü, örtülü normal bir Müslüman’ şeklinde ifadeler yer alıyor. İnsanın değerleri ile çelişen bir rapor’ dedi. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yusuf
Yusuf - 4 yıl Önce

O doktorun ne inanci var nede dini ama bir muslumana karsi sanki hiristiyanmis gibi davranir.Isveclilerin geneli böyle.Hic bir seye inanmadiklari halde inancli kesime hele muslumanlara karsi baska bir tavir takinirlar.Her konuda oldugu gibi inanac konusundada kiskanctirlar.

SIRADAKİ HABER

banner194

banner6