İsveç'te Camiileri korumak için para aranıyor...

İsveç'te camilere yapılan ardı ardına saldırılardan sonra camii dernek yöneticileri, saldırılara karşı önlem almak için maddi destek arayışında oldukları belirtildi. Konuya el atan Metro gazetesi, manşetten ''Camilerin güvenliği için para aranıyor'' başlığı ile bir haber yayınladı.

İsveç'te Camiileri korumak için para aranıyor...
 ''Camii ve mescitleri saldırılardan korumak için alarm sistemi, kamera sistemi için ekstra para gerekli'' diye Metro gazetesine demeç veren Dini Cemaatler Devlet Yardımları Komitesi (SST) sorumlusu Max Stockman, devletin tüm ibadet müesseselerini korumak için yılık 3 milyon kron para verdiğini, camii ve mescitlere yapılacak güvenlik sistemleri için ekstra ödenek gerektiğini belirtti.

2 hafta önce konu hakkında bir dizi görüşmeler olduğunu söyleyen Stockman, hala görüşmelerin sürdüğünü kaydetti. 

ATİLA ALTUNTAŞ/İSVEÇ GÜNDEMİ
Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2015, 23:22
YORUM EKLE
YORUMLAR
ehli muslim
ehli muslim - 9 yıl Önce

camii icin toplanacak paralar camii cemaati den toplana bilir, cuma namazlarinda veya camiilere ödedigimiz aidatlar arttirila bilir. gerci bazi insanlarin muslumanligini ölcmesi gerek her yere ve her lukse harcama yapanlar nedense camii"ye yardim deyince sapkayi ters takiyor, camiler hepimizin bunu unutmayalim, allah"a emanet olun

SIRADAKİ HABER

banner194

banner6