banner198

İsveç'te bir bayana renginden ve başörtüsünden hakarete eden adama ağır ceza

İsveç'te 74 yaşında ki bir kişi, Müslüman bir kıza hakaret ettiği ve şiddet uyguladığı için hapis cezası aldı. Yaşından dolayı hapis cezası ağır para cezasına çarptırıldı.

 Expressen gazetesi şiddete ve hakarete uğrayan İsveç vatandaşı Somalili Halima Ali'nin (24) görüntüsünü yayınlayarak o gün başına gelenleri anlatırdı.
''Siyahım, başörtülüyüm, Müslüman'ım bunlar benim hakaret görmem için yeterli argümanlar mı? Diye soran Halima, geçen sene mayıs ayında otobüste yaşlı bir kişi tarafından nasıl darp edildiğini anlattı.

Telefonda bir arkadaşımla Somalice konuştuğunu söyleyen Halima, yanında oturan adamın, ''senin ülkende ki insanların  böyle çantaları ve telefonları yok'' diye aşağılayarak vurmaya başladığını belirtti. 

Sırtıma, elime, böbreğime yumruk atıp yüksek sesle konuşarak bana hakaretler yağdırdı'' diyen Halime, otobüste bulunan genç bir kişinin, hakaret eden yaşlı adama müdahale ederek, otobüsten indirdiğini söyledi. 

Metro gazetesi başörtüsünden dolayı İsveç'te ayrımcılığa ve hakarete uğrayan bayanları tespit edip, gündeme getireceklerini vurgularken, başörtüsünden dolayı hakarete uğramış 4 kızın daha videosunu yayınlayacaklarını duyurdu. 

ATİLA ALTUNTAŞ/İSVEÇ GÜNDEMİ
Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2015, 14:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6