banner198

İsveçliler dilenciliğin yasaklanmasını istiyor

İsveç'te son dönemlerde giderek artan dilencilik ile ilgili yapılan son araştırma anketinden dilenciliğin yasaklanmasını isteyen insanların sayısında önemli ölçüde artış olduğu gözlendi.

İsveçliler dilenciliğin yasaklanmasını istiyor

2014 yılındaki anketin sonuçlarına göre dilenciliğin yasaklanmasını isteyenlerin oranı yüzde 36 iken, yapılan yeni anketlere göre bu oran yüzde 49 ila yüzde 56 oranına çıktı.

Geçtiğimiz günlerde basında İsveç hükümetinin yapacağım yeni çalışmalarla İsveç'te dilencilere istihdam sağlanacağı, sosyal destek verileceği ve özellikle evi olmayanlar yaşayabilecekleri alanlar tahsis edileceği belirtilmişti. İsveç'in metropol şehirlerinde özellikle Stockholm, Göteborg ve Malmö gibi şehirlerde giderek artan dilenci sayısından vatandaş rahatsız olmaya başladı.

İsveç  Devlet Ajansı'nın Mart ayında yaptığı ankete ise 1198 kişinin katıldığı ankettende dilenciliğin yasaklanmasını isteyen oran yüzde 56 çıktı.

Başbakan Stefan Löfven'ne dilenciliğin yasaklanması ile ilgili her hangi bir çalışma olup olmadığı soruna, Löfven "Dilenciliği yasaklayan her hangi bir yasak şimdilik yok" dedi.

Semihhan AYDEMİR / İsveç Gündemi

Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2015, 10:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6