banner180

İsveçli kaybettiği nişan yüzüğüne 15 yıl sonra kavuştu

Yaklaşık 15 yıl önce Sareks nationalpark'ta yürürken nişan yüzüğünün parmağında olmadığını fark eden Bengt Nillson isimli İsveçli, üzgün bir şekilde yüzüksüz evine dönmek zorunda kaldı.

İsveçli kaybettiği nişan yüzüğüne 15 yıl sonra kavuştu

Altı yıl önce Noveçli Margrethe Seeger Halvorsen, Sarek'in aynı bölgede yürürken bir yüzük buldu. Yıllarca yüzüğün sahibini arayan Norveçli, yıllar sonra yüzüğü gerçek sahibine ulaştırmayı başardı.

Svenska Dagblaget gazetesine ilan vererek bir hafta boyunca yüzüğünü bulmaya çalışan İsveçli, nişan yüzüğü ile ilgili kaybetme hikayesini anlattı.


Yüzükte halka üzerine Mona 18/10-86 kazınmış olduğunu, halka açıklaması olması gerektiğini söyleyen Bengt Nillson, bir sonuç elde edemedi.

Tam 15 yıl sonra yüzük ona geri döndü. Yüzüğü bulduktan sonra saklayan Norveçli yüzüğü kaybetme hikayesini birgün birinden dinler ve bundan etkilenerek bulduğu yüzüğü kontrol eder, dinlediği hikayedeki yüzüğün bulduğu yüzük olduğunu anlayan Norveçli yüzüğün sahibine yine medya üzerinden ulaştı.

Basında yer alan habere göre, Bengt Nillson 15 yıl sonra kaybettiği yüzüğe kavuştu ve 30 yıldır evli olduğu Mona ile taktıkları ilk yüzüğün mutluluğunu yaşadılar.

Semihhan AYDEMİR / İsveç Gündemi

Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2016, 00:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6