İsveçli genci dövüp üzerine işediler

İsveç'de bir grup genç bir İsveçli gence saldırdığı ve üzerine idrarlarını yaptığı görüntüler ülkede sosyal medyada büyük tartışma konusu oldu.

İsveçli genci dövüp üzerine işediler

Sosyal medyada yayınlanan görüntülerde göçmen kökenli İsveç doğumlu gençlerin bir İsveçli genci sıkıştırarak dövdükleri gözleniyor. İsveçli gence küfür eden ve üzerine işeyen göçmen kökenli gençler, gülerek olayı kameraya kaydediyor.

Öte yandan, yaşanan saldırı İsveç'te yaşayan göçmen kamuoyunda da büyük tepkiyle karşılandı.

Saldırıyla ilgili paylaşımda bulunan göçmen yazar Luai Ahmed, "Tersine ırkçılık diye bir şey yok, yalnızca ırkçılık var. İsveç tarihinde bir grup İsveçlinin bir göçmen çocuğa saldırıp üzerine idrarlarını yaparak filme aldığı herhangi bir olay yaşanmış mıdır? Hayır. Bu hayvanları atın, İsveç'te yapacakları bir şey yok" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ne önemi var
Ne önemi var - 10 ay Önce

BirÇoğumuz bu kara kafalının isveçli çocuğa yaptıklarını izlerken yumruğumuzu sıktık, öfkeyle dolduk ve bir çoğumuz bir isveçliden daha fazla üzüldük. Çünkü insan son tahlilde insandır. Dini ırkı rengi yoktur. Ama ne hissedersek hissedelim bu tarz adamlar toplumda ifla olmadıkça, bu ülkede yabancılara genel bakış malesef bu adama bakış açından çok farklı olmayacaktır. Bu olaylara ne kadar üzülürsek üzülelim bu adamla aynı sepete atılmaktan kurtulamıyıcaz.

SIRADAKİ HABER

banner6