İsveçli eski üst düzey politikacının evine uyuşturucu baskını

İsveç'te son yıllarda artan uyuşturucu kullanımı ve çeteleşme her geçen gün artarken, polisin uyuşturucu satıcıları ile bir türlü baş edememesinin nedeni yasal boşluk ve uyuşturucu piyasasının arkasındaki çok yönlü baronların varlığı olduğu biliniyor.

İsveçli eski üst düzey politikacının evine uyuşturucu baskını

İsveç'in başkent Stockholm'de eski üst düzey bir politikacının evine uyuşturucu baskını yapıldı.

Kimliği açıklanmayan politikacının eski üst düzey bir siyasetçi olduğu belirtildi.

Polis baskını sırasında, politikacının evinden kokain ve nakit para ele geçirildi.

Polis, eski bir İsveçli üst düzey politikacının evini aradı.

Operasyon sırasında uyuşturucu ve birkaç bin kron nakit bulundu.

Bir akrabasının uyuştucu işi yaptığı şüphesi üzerine, yapılan çalışmada politikacının evinde uyuşturucu ele geçirildi.

Kasım 2019'da polis, Stockholm'deki bir adresle ilgili ihbar üzerine polis harekete geçti. Haber Ajansı Siren'in eline geçen belgelere göre, devriye olay yerine geldiğinde, eski politikacının akrabası olan kişinin uyuşturucu etkisi altında olduğunu gördü.

Arama sırasında polis, kişinin cebinde 8.2 gram uyuşturucu ele geçirdi. Analize gönderilen uyuşturucunun 3 gramı saf kokain olduğu belirlendi.

Üzerinden 5.000 SEK'te nakit para çıktı. Polise ihbarda bulunan kişinin gönderdiği bilgiler ışığında soruşturma genişletildi.

Soruşturmayı genişleten polis, eski siyasetçinin dairesinde ev araması başlattı. Evde, daha önce kullanılmış çok sayıda boş uyuşturucu torbası bulundu.

Yapılan aramada siyasetçinin evindeki sehpa üzerinde kredi kartı ve çekmek için hazırlanmış uyuşturucu tabakası bulundu.

Aynı zamanda uyuşturucunun yanında da 5 bin SEK daha bulundu. Sorgulamada politikacı kendisinin kullanıcı olduğunu, uyuşturucu alımı için kredi kartı ya da swish ile işlem yapılamadığı için nakit ödeme yaptığını belirttiği söylendi.

Politikacının satıcılık yapmadığını belirttiği söylenirken, hakkında para cezası işlemi yapıldığı belirtildi.

Semihhan AYDEMİR / İsveç Gündemi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6