banner198

İsveçli çetelere silah temin eden Danimarkalı çete çökertildi

İsveç'te artan silahlı saldırılarla bağlantılı olarak yapılan çalışmalarda silah ticareti yaptıkları ve olayları ateşlediği belirtilen çeteye yönelik Danimarka polisi tarafından yürütülen uzun çalışmalar sonucunda silah satışında aralarında İsveçli çete üyelerinin de olduğu çete çökertildi.

svd
İsveçli çetelere silah temin eden Danimarkalı çete çökertildi

Kopenhag Bölge Mahkemesinde yargılanmasına devam eden çete üyeleri mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

İddia makanının dosyasına göre, Danimarkalı çete bağlantısı olan ve silah ticareti yapan dört zanlının İsveç'teki çete üyelerine silah temin ettikleri de iddianameye girdi.

TT ajansın haberine göre, zanlılardan ikisinin geçen yıl 7 Aralık'ta Nørrebro'da ve Kopenhag Merkez İstasyonu'nda araç yüklü kesici alet ve tabanca taşıdığından şüpheleniliyor. Polise göre, tabancalar bir İsveçliye verildi.

Diğer üç kişinin 4 Ekim'de Kopenhag'daki merkez istasyonda başka bir İsveçliye tabanca ve mermi verdiği üzerinde duruluyor.

Danimarka'da Salı günü çete suçlarıyla bağlantısı olan toplam yedi kişi tutuklandı. Soruşturma kapsamında yürütülen çalışmalarla bağlantılı olarak dünde dört kişi tutuklandı. Danimarka polisi, İsveç makamlarıyla işbirliği içinde yürütülen bir soruşturmanın ardından saldırıya geçti. Ancak, saldırı sırasında Danimarka ve İsveç polisi arasında herhangi bir koordinasyon yapılmadı.

Semihhan AYDEMİR / İsveç Gündemi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6