banner180

İsveç'in sert tepkisi üzerine AB geri adım attı

AB Komisyonunun İsveç'in snus vergilerini artırma önerisinin sızması üzerine çok sert tepki çeken öneri ile ilgili AB geri adım atarak, "Snus hakkında İsveç kendisi karar verir" açıklamasında bulundu.

İsveç'in sert tepkisi üzerine AB geri adım attı

AB Komisyonu'nun vergi konularıyla ilgili sözcüsü Daniel Ferrie Pazartesi günü düzenlediği basın toplantısında, snus'ta vergi düzeyini belirleme hakkının İsveç'te olduğunu söyledi. Direkt Börs'ün Twitter hesabından AB'nin snus satışı yasağına İsveç'in bir istisnası olduğunu hatırlattı.

Direkt Börs'e göre Daniel Ferrie, "Şu anda üzerinde çalıştığımız yasa tasarısı bu durumu değiştirmeyecek. Bu nedenle İsveç, vergi rejimleri belirleme ve snus için özel tüketim vergilerini çıkarma özgürlüğünü elinde tutacak" dedi.

Geçen Cumartesi AB'nin enfiye vergisini artırmak istediğini ve özellikle İsveç'te sigara yerine kullanılan snus konusunda İsveç'in vergi artırması önerisinin medyaya sızdırılması üzerine yoğun tepki görmüştü.

İsveç'in sert tepkisi üzerine AB komisyonu açıklama yaparak bu konunun İsveç'in kendi insiyatifinde olduğunu ve komisyonun böyle bir dayatması olmayacağını belirtti.

Semihhan AYDEMİR / İsveç Gündemi

Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2022, 17:47
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandas
Vatandas - 2 ay Önce

Snus sayesinde cok kisi sigaradan kurtuldu

SIRADAKİ HABER

banner194

banner6