banner198

İsveç'i Avrupa'da Selin KAYHAN temsil ediyor...

İsveç'in Başkenti Stockholm'ün Botkyrka İlçesi Belediyesinde Proje Müdürü olarak çalışan Selin Kayhan,(22) ayrımcılık, önyargıları yıkma ve ırkçılığın önüne geçmek için, 11 ülkenin şehirlerinin katıldığı Entegrasyon için İletişim(Council of Europe) Proje Müdürü olarak, İsveç'i temsil ediyor.

İsveç'i Avrupa'da Selin KAYHAN temsil ediyor...
 Avrupa Konseyi ve Avrupa Komisyonu'nun desteklediği proje Portekiz'de, 11 ülkeden siyasetçi ve bürokratların katılımıyla gerçekleşti. Hedeflerin Avrupa'yı sarmaya başlayn ırkçılığın ve ön yargıların önüne geçmek olduğunu söyleyen ve projenin İsveç Müdürü Selin Kayhan, özellikle Avrupa'ya yerleşen göçmenlerin sağlıktan, anadile kadar her türlü haklarının verilmesini sağlayarak ayrımcılığa uğramamaları için önemli çalışmalar yapıyoruz'' diye konuştu.


Projenin önceden İspanya'nın Barselona kentinde başarıyla uygulandığını söyleyen Kayhan, projeyi Avrupa'nın 11 şehrinde de uygulayarak, aynı sonucu alacaklarından emin olduğunu kaydetti. Kayhan, '' İskandinavya ülkelerinde ilk İsveç'te uygulanacak projenin müdürü olmaktan dolayı mutluluk duydum'' diye konuştu. 


Güncelleme Tarihi: 20 Aralık 2014, 17:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6