banner180

İsveç, ''Yolsuzluk''Skandalıyla çalkalanıyor

Son günlerde İsrail'e getirdiği sert eleştirilerle dünyanın gündeminde bulunan İsveç Dış İşleri Bakanı Margot Wallström, ülkesinde ortaya çıkan İşçi Sendika'sı skandalına da sert tepki gösterdi. Sendikası Başkanı Annelie Nordström'ü yalancılıkla suçladı.

İsveç, ''Yolsuzluk''Skandalıyla çalkalanıyor
İsveç Aftonbladet gazetesinin ortaya çıkardığı Belediye İş İş Senikası skandalı 3 gündür ülkede konuşulmaya devam ediliyor. İsveç'in en büyük işçi sendikası olan belediye çalışanlarının Kommunal Sendikası'nda 350 milyon krona yakın bir meblağ, lüks restoranlarda harcanarak, seks gösterilerinin düzenlendiği ortaya çıktı.
Skandalın ortaya çıkmasının ardından başkan yardımcılarından  Anders Bergström istifa etti. İsveç Dış İşleri Bakanı Margot Wallström, kiraladığı dairenin Kommunal Sendikası'na ait olması nedeniyle, Sendika tarafından kandırıldığını ve Başkan Annelie Nordström kendisine daire hakkında yalan söylediğini açıkladı.

Bakan Wallström'ü kandırmadığını ve  kendisini yanlış anladığını  belirten Sendika Başkanı Wallströme bir kez daha yalancılıkla suçlayan Wallström, Nordström'ün kamuoyunu yanlış bilgilendirmeye devam ettiğini öne sürdü.

Skandalın ortaya çıkmasından sonra, 1400 üyenin sendikayı bıraktığı  ve bu sayının hızla yükseleceği belirtildi. 

Atila ALTUNTAŞ / İsveç Gündemi

Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2016, 13:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6