banner180

İsveç ve Danimarka'da yasal olmayan uygulama başlıyor!

Danimarka demir yollarının aldığı yeni bir karar yeni yılda uygulamaya geçecek ancak uzmanlara göre bu uygulama yasadışı...

İsveç ve Danimarka'da yasal olmayan uygulama başlıyor!

Edinilen bilgilere göre Danimarka demir yolları DSB yolcuların kimlik bilgilerini kayıt altına almak için yeni bir uygulamaya başlıyor.

Tren, otobüs gibi toplu taşıma kullanan yolcuların kimlik kontrollerini sıklaştıracak olan Danimarka'nın bu uygulama ile birlikte yolcuların kimlik kopyalarını alarak kayıt altına alacağı belirtildi.

Uzmanların tepkisi var.

Uzmanlara göre yolcu bilgilerini kayıt altına almak yasadışı olarak değerlendiriliyor. 4 Ocak 2016 tarihi itibarı ile başlayacak olan bu uygulamaya vatandaşların nasıl bir tepki göstereceği merak konusuyken, bazı çevrelere göre Danimarka'nın bu uygulamayı göçmenleri kayıt altına almak olduğu ve bununda yasal bir dayanağı olmadığı belirtiliyor.

Uygulama İsveç'te de zorunlu hale gelecek

Danimarka ve İsveç arası seyahatlerde de yapılacak olan uygulamanın İsveç tarafından da yolcuların kayıt altına alınması gerektiği belirtiliyor. İsveç'teki uzmanların yasadışı bir uygulama olarak değerlendirdiği bu kimlik kontrolünün nasıl bir sonuç doğuracağı merak konusu oldu.

Semihhan AYDEMİR / İsveç Gündemi

Güncelleme Tarihi: 30 Aralık 2015, 12:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6