banner180

İsveç, Türkiye'nin AB üyeliğini desteklemeye devam ediyor...

İsveç Dışişleri Bakanı Margot Wallström Türkiye ile dialogun sürdürülmesi gerektiğini, İsveç'in Türkiye'nin AB üyeliğini desteklemeye devam ettiğini bildirdi.

İsveç, Türkiye'nin AB üyeliğini desteklemeye devam ediyor...
 Expressen gazetesinin haberine göre  Wallström, İsveç'in eskiden beri Türkiye'nin AB üyeliğini desteklediğini hatırlattı.

"Türkiye'ye ambargo ve yaptırım uygulanması yerine diyalog çerçevesinde hareket edilmesi gerekir.'' ifadesini kullanan Wallström, yaptırımların bir sonuç getireceğine inanmadığını belirtti.
Avusturya Başbakanı Christian Kern'in, "Türkiye'nin AB üyelik görüşmelerinin sonlandırılması için bir diyalog başlatacağına" yönelik söylemine karşı çıkan Wallström, ''Türkiye'nin AB üyeliğini desteklemeye devam ediyoruz.

Türkiye ile AB arasında diyaloğun sürdürülmesinden yanayız." değerlendirmesinde bulundu.
AB ile Türkiye arasında sığınmacı anlaşmasına da değinen Wallström, anlaşmanın devam etmesi gerektiğini vurgulayarak, her iki tarafından yeniden bir araya gelerek anlaşmayı devam ettirilmesi için verilen sözlerin yerine getirilmesini istedi.

Atila ALTUNTAŞ / İsveç Gündemi

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2016, 12:59
YORUM EKLE
YORUMLAR
T.Y.
T.Y. - 6 yıl Önce

Yahu daha bir hafta olmadi ayni kisi Turkiyeye baski yapmaliyiz diyordu simdi ne olduda tam tersini söyluyor.Reis sen neymissinki egrileride dogrultuyorsun.

SIRADAKİ HABER

banner194

banner6