banner114

İsveç'ten Yeni Zelanda'daki terör saldırısına kınama

- İsveç başbakanı Stefan Löfven Yeni Zelanda'daki cami saldırılarını kınarken, ''Korkunç terör saldırısı'' mesajını paylaştı. .

İsveç'ten Yeni Zelanda'daki terör saldırısına kınama

Yeni Zelanda'nın Christchurch kentindeki Al Noor ve Linwood camilerinde 49 kişinin hayatını kaybettiği katliam İsveç tarafından kınandı. 

İsveç Başbakanı Stefan Löfven, Yeni Zelanda’da iki camiye yapılan terör saldırısı ile ilgili yayımladığı yazılı açıklamada, “Korkunç bir terör saldırısı'' dedi. Saldırıyı İsveç devleti olarak kınadıklarını söyleyen Löfven, ''Yeni Zelanda'da cuma namazı için toplanan insanlar korkunç bir terör saldırısı düzenlendi. Bu saldırı, açık topluma yönelik kitleleri bölmeye ve endişeye sevk edecek büyük bir tehdittir. His ve düşüncelerim kurbanların yakınları ile birlikte''ifadelerini kullandı. 

İsveç Dışişleri Bakanı Margot Wallström'de, sosyal medya hesabı Twitter'dan, ''Terörün her türlüsünü kınadıklarını belirtirken, ''Yeni Zelanda'daki saldırı sonrası şok oldum. Terörün her türlüsünü kınıyoruz. Düşüncelerim ve kalbim ölenler ve yakınlarıyla' değerlendirmesinde bulundu.

CORONA VIRUS HARİTASI

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER