banner114

İsveç'ten Türkiye'ye götürülen Gülüşken Kovid-19 tedavisinden sonra taburcu edildi

banner54

İsveç'in Malmö kentinde Kovid-19 teşhisi konulan ve sağlık durumu ağırlaşınca uçak ambulansla Türkiye'ye götürülen 47 yaşındaki Gülüşken tedavi olduğu Ankara Şehir Hastanesi'nden taburcu edildi.

İsveç'ten Türkiye'ye götürülen Gülüşken Kovid-19 tedavisinden sonra taburcu edildi

İsveç'in Malmö kentinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) teşhisi konulan ve sağlık durumu ağırlaşınca uçak ambulansla Türkiye'ye götürülen 47 yaşındaki Emrullah Gülüşken, tedavi olduğu Ankara Şehir Hastanesi'nden taburcu edildi.

Edinilen bilgiye göre, 26 Nisan'da Türkiye'ye götürülerek yoğun bakım servisine yatırılan ve Kovid-19 tedavisine başlanılan Gülüşken, bir süre sonra normal servisteki odaya alındı. 

Yapılan tıbbi değerlendirmede, Kovid-19 hastalığının yanı sıra Gülüşken'in karaciğerinde fonksiyon bozukluğu olduğu ve diyabet değerlerinin yüksek çıktığı tespit edildi.

Gülüşken, değerlerinin tedavi sonrasında dengelenmesinin ve Kovid-19 tedavisinin tamamlanmasının ardından bugün tedavi olduğu Ankara Şehir Hastanesi'nden taburcu edildi.

Emrullah Gülüşken, çocukları Emir Ali, Samira ve Mahmut'la birlikte, 26 Nisan'da Sağlık Bakanlığına ait ambulans uçakla Türkiye'ye götürülürek tedavi altına alınmıştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4

banner6