banner114

İsveç'ten Türkiye Sağlık Bakanlığı'na teşekkür

banner54

İsveç'te yaşayan gurbetçiler iş yerlerinde Türkiye'nin koronavirüsle mücadelesi nedeniyle Sağlık Bakanlığı'na teşekkür ederek, sağlık çalışanları için alkış tuttu.

Restoran işletmecisi Sait Orhan ve çalışma arkadaşları Ayhan Altun, Sinan Kaya, Mert Koyuncu ve Afganistanlı Parwiz Rahmani, restorana gelen müşterlerle dünya gündemini meşgul eden koronavirüs konusunu konuşurken, Türkiye'nin koronavirüsle mücadelesini İsveçlilerinde bildiğini ve çalışmaları takdir ettiğini belirtti.

İsveçlilerin ülkedeki Türk nüfusunun ülkeye sağladığı katkıyı ve yaptıkları işlerden dolayı tebrik ederek, Türklerin İsveç'te çok iyi entegre olduklarını ve iş alanlarında başarılı çalışmalar yaptıkları yorumunda bulundu.

Koronavirüsle mücadele konusunda Türkiye'nin aldığı önlemler ve mücadelesinin oldukça etkili olduğu söylenirken, başkent Stockholm'de Türklerin işlettiği Restaurang-Krukan'da Türk bayrağı açarak, Türkiye Sağlık Bakanlığı'na çalışmalarından dolayı teşekküt edip sağlık çalışanlarına destek amaçlı hep birlikte alkış tuttu.

Sait Orhan, "Türkiye büyük bir devlet, koronavirüsle mücadele konusunda hem çok erken önlem aldı hem de Avrupa ve çeşitli ülkelerde olan tüm vatandaşlarını ülkeye götürerek çok büyük bir başarı gösterdi. Bu başarı buralardan çok daha iyi görülüyor ve fark ediliyor. Bu nedenle hem ülkemizin bu kararlı duruşuna hem de Sağlık Bakanı'mıza teşekkür ederiyoruz. Gururluyuz" dedi.

Semihhan AYDEMİR / İsveç Gündemi

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2020, 20:52
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali
Ali - 1 yıl Önce

İsveç ile uçuş yasak edildiği ilk 2 gün Türkiye yönetimi kendi vatandaşlarının ülkeye dönüşü düşünmemiş 2 gün sonra vatandaşlar ülkeye alınacak kararı vermiştir. Bu iki günde hiçbir bilgilendirme almadan çare ayaranları, fazladan ücret ödeyerek başka ülkere geçmeye çalışanları da dinlemek lazım. Ayrıca virüs ile mücadelede ilk elden Türkiye de görev yapan doktorları da dinlemek lazım. Ve bir de kaç test yapıldığına da bakmalı, başarı değerlendirmesi için. İnsanımıza iyi hizmet verilmeli değil mi.

Kemal
Kemal @Ali - 1 yıl Önce

Türkiye'nin vatandaşlarının sevkiyle ilgili yaptığınız kaç ülke yapabildi? Hala 20 binden fazla isveçli başka ülkelerde sıkışmış durumda dönemiyor ve isveç yönetimi olduğunuz yerde kalın sizi alamayız diye açıklama yaptı. Eleştiri yaparken yüzlerce iyi davranış arasından bir aksaklığı kafanıza göre maksatlı biçimde dillendirmek doğru değil. Türkiye tarih boyunca vatandaşını hiç bir zaman böyle durumlarda çaresizliğe terk etmemiştir. Tarihe ve savaş gibi durumlara da iyi bak. Devlet iki gün sonra karar aldı diye eleştirilmez. Süreç yönetimlerindeki planlamalara göre hareket edilir. Bu süreçte vatandaşına en hızlı ulaşan ülke olmuştur. Nankör olmamak lazım.

Birsen
Birsen - 1 yıl Önce

Turkiyedeki vatandaşlar çalışamazlarsa ihtiyaçlarını nasıl karşılıyacaklar peki yardım edilicekmi acaba insanlar para olmadan faturalarını nasıl ödüycek

SIRADAKİ HABER

banner4

banner6