İsveç'ten Duma'daki kimyasal saldırıya tepki

Duma'daki saldırıyı kınayan bir açıklamayı Twitter hesabından paylaşan İsveç Dışişleri Bakanı Margot Wallström, şunları kaydetti: ''Duma'da raporlara yansıyan kimyasal silah saldırıları nedeni ile dehşete düştüm.

İsveç'ten Duma'daki kimyasal saldırıya tepki
 Duma'daki saldırıyı kınayan bir açıklamayı Twitter hesabından paylaşan İsveç Dışişleri Bakanı Margot Wallström, şunları kaydetti:
''Duma'da raporlara yansıyan kimyasal silah saldırıları nedeni ile dehşete düştüm. Cezasızlık bir seçenek değildir. Derhal soruşturma başlatılmalıdır. İsveç, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi dahil olmak üzere bütün uluslararası kurumları harekete geçmeye çağırdı."

BMGK Doğu Guta için acil toplanıyor Dogu Guta'da kızı katledilen babadan yürek yakan veda AB, Duma'daki saldırıdan Rusya ve İran'ı sorumlu tuttu Duma'daki kimyasal katliamın bilançosu artıyor Esed rejimi Doğu Guta'yı yine kimyasal silahla vurdu
Suriye'de rejiminin, Doğu Guta'da muhaliflerin kontrolündeki son nokta olan Duma ilçesinde sivil yerleşimlere dün düzenlediği kimyasal silah saldırısında 78 sivil ölmüştü.
Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2018, 11:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6