İsveç'teki Gurbetçi futbolcudan maddi durumu kötü çocuklara bisiklet

Almanya’da doğup büyüyen ve şu anda İsveç’te bir futbol takımında oynayan Cihan Çayan Duman, sosyal medya üzerinden topladığı parayla Şanlıurfa’daki dezavantajlı çocuklara bisiklet aldı.

İsveç'teki Gurbetçi futbolcudan maddi durumu kötü çocuklara bisiklet

Almanya’da doğup büyüyen ve şu anda İsveç’te bir takımda oynayan 23 yaşındaki Cihan Çayan sosyal medya üzerinden topladığı parayla Şanlıurfa’daki dezavantajlı çocuklara bisiklet aldı. Gurbetçi futbolcu Duman, futbol hayatının yanı sıra sosyal medya üzerinden çeşitli yardım kampanyaları düzenliyor. Duman son olarak dezavantajlı çocukların yüzünü bir nebzede olsa güldürmek adına Almanya’da düzenlediği “Oyuncak Kardeşliği” projesi sayesinde aldığı 30-40 bisikleti Urfa’daki dezavantajlı çocuklara dağıttı. Duman Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde dolaşarak dezavantajlı çocuklara aldığı bisikletleri dağıttı.

 
Ceylanpınar ilçesinde yaşayan ve yardımların çocuklara ulaşmasını sağlayan Ümit Kavak’la birlikte yaptığı çalışma sonunda kırsal kesimdeki çocuklara ulaşarak onların yüzünü güldürmeye devam ediyor. Konuyla alakalı açıklamak yapan gurbetçi futbolcu Cihan Çayan Duman, “Çok mutluyum çok yardımseverler yârdim etti bağışta bulundu. Çoğu da genç insanlar yârdim edenlerden. Çocuklar insanların sayesinde çok mutlu gülümsüyorlar. Hayatlarını tatlandıran bir mutluluk yarattılar onlara. Bundan daha güzel bir duygu yok. Her şey para değil bu dünyada bir İnsana yârdim etmek, bir insani tanımadan sevmek. Ona bir mutluluk hediye etmek. Her şeyden daha anlamlıdır” dedi.

Urfanatik

Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2019, 12:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER