İsveç'teki araba yakma teröründe gözaltılar!

İsveç'in Göteborg şehrinde maskeli bir grubun çok sayıda aracı ateşe vermesiyle ilgili yürütülen soruşturma kapsamında Göteborg'da iki kişi gözaltına alındı.

İsveç'teki araba yakma teröründe gözaltılar!

İsveç polisinin kapsamlı bir şekilde vandalizmi körükleyen araç yakmalarıyla ilgili yürüttüğü çalışma kapsamında gözaltıların artacağını belirten Bölgesel Politika Sorumlusu Yardımcısı Robert Karlsson, olayı gerçekleştirenlere karşı önemli çalışmalar yürütüldüğü ve birçok bölgede gözaltıların olabileceğine işaret etti.

Trollhättan'da yaşanan yangın olaylarının arkasında üç gencin olduğu belirtilirken, şahıslara yönelik çalışmaların sürdüğü ifade edildi.

Trollhättan, Frölunda ve Hjällbo bölgelerinde gece boyunca araçların ateşe verildiği bölgelerde İsveç polisine karşı taşlı saldırılar olduğuda belirtildi.

Frölunda'da tanıklar, araçları ateşe veren grubun siyah giyimli oldukları, araçları ateşe verdikten sonra koşarak uzaklaştıklarını belirtti.

Olaylarla ilgili yapılan gözaltılar sırasında şahısların saklandıkları yerlerde çok sayıda molotofkokteyl ve yakıcı madde de ele geçirildiği belirtilirken, polisin vandalizme karşı özel bir ekip kurduğuda gelen bilgiler arasında.

Semihhan AYDEMİR / İsveç Gündemi

Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2018, 17:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6