İsveç'te yaşayan Lübnanlıların Türkiye ve Erdoğan sevgisi

İsveç'in Göteborg kentinde yaşayan Lübnanlılar dernek lokallerini Türk bayrakları ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın posteri ile donattı.


İsveç'in Göteborg ve Malmö kentinde kalabalık yaşayan Lübnan vatandaşlarının Türkiye ve Erdoğan sevgisi dikkat çekiyor. 

 Uluslararası Demokratlar Birliği (UID) İsveç Teşkilatı Başkanı  Özer Eken Lübnan'lıların Göteborg'de bulunan derneğini ziyaret ederek eski Başbakan Binali Yıldırım'ın selamlarını iletti. Daha önce  Kovid-19 testinin pozitif çıktığını açıklayan Yıldırım, görüntülü telefon bağlantısı ile  Lübanan vatandaşlarının geçmiş olsun dileklerini kabul etti. Yıldırım durumunun iyi olduğunu sözlerine ekledi.

UID İsveç Teşkilatı Başkanı  Özer Eken, İsveç'in bir çok kentinde binlerce Lübnan vatandaşının yaşadığını ve Türkiye ile cumhurbaşkanı Erdoğan'ı çok sevdiklerini yakından tanıklık ettiğini dile getirdi. Türkiye ve Erdoğan sevgisinden dolayı yatırımlarını Mardin, Mersin, Bursaya yaptıklarını kaydeden Eker, 'Burada yaşayan Lübnan vatandaşlarının büyük bölümü Türk vatandaşlığına başvuruyor. Lübnan vatandaşlarının en büyük istediği Dışişleri Bakanlığının Türk vatandaşlığa geçişlerinde kolaylık tanıması'' dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6