banner180

İsveç'te yaklaşık 100 bin kişiye 'sahte PCR testi' satıldığı iddiasıyla inceleme başlatıldı

İsveç'te 100 bin kişiye sahte yeni tip koronavirüs (Kovid-19) negatif PCR testi ile birlikte seyahat belgesi düzenlendiği iddiasıyla birçok özel sağlık şirket hakkında inceleme başlatıldığı bildirildi.

İsveç'te yaklaşık 100 bin kişiye 'sahte PCR testi' satıldığı iddiasıyla inceleme başlatıldı


Aftonbladet gazetesinin haberine göre, özel sağlık şirketlerinin ülke genelinde yaklaşık 100 bin kişiye sahte PCR testi sattığını öner sürdü.

Haberde, milyonlarca dolarlık vurgun yapıldığı iddia edilirken yurt dışına çıkacakların isteği doğrultusunda sahte negatif PCR testli seyahat belgesi düzenlendiği ileri sürüldü.

Olayı araştıran savcı Alexandra Bittner, dosyada gizlilik bulunduğunu ve var olan şüpheliler hakkında da inceleme başlatıldığını kaydetti.

İsveç'te devlet hastaneleri ve sağlık ocaklarında PCR testi yapmasına rağmen seyahat belgeseli verilmiyor. Bu nedenle yurt dışına çakacaklar özel sağlık şirketlerinden 150 avro karşılığı PCR testi yaptırıp seyahat belgesi alabiliyor.

Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2021, 01:18
YORUM EKLE
YORUMLAR
....
.... - 2 yıl Önce

Bence PCR testlerini kaldirsalar cok guzel olacak. Hizli kit cikti ucaktan inenlere yada olmadi havaalanlarina geldiklerinden hizli kit ile test yapsalar daha iyi olur. Sirf para kazanmak ugruna heryerde PCR testi yapiyoruz diye ilanlar cikiyor. Guzellik salonlarinda dahi yapiliyor PCR testi ve 1500 kron kisi basi. Sirf tatile gidecegiz diye insan soyuyorlar. Bir ailede bazen 4 bazen 6 kisi oluyor. Ucak biletine bir suru para veriyorlar. Hotele desen ayni. Birde PCR testi derken bir suru para gidiyor. Bir cok kisi dua ediyor suandaki 1 temmuzda insAllah Turkiye kaldirir PCR testini rahatlikla gidebilriz diye. Umudumuz 1 temmuz insAllah PCR test zorunlulugu kalkar.

Ne önemi var
Ne önemi var - 2 yıl Önce

Türkiye ye haziran ayı için gidecek vatandaşlarımıza duyurulur. Türkiyeye yurt dışından giriş yapacaklar için şu anda covid antıjen test sonucu da kabül görmektedir. Pcr testinden faklı olarak bu testi yurda girişten en geç 48 saat içinde yaptırmış olmak gereklidir. Ortalama fiyatı doktor kaşeli sonucu dahil 500 İsveç kronu civarındadır. Bu testi yapan özel sağlık kuruluşları olduğu gibi bazı eczanelerdede yapılmaktadır.

Dunya hainlerle dolu
Dunya hainlerle dolu - 2 yıl Önce

Bu testleri yapanlar beli Zaten. Adressleri bille var Neden bunlara baskin yapilmiyor Anlamadim gitti milletin sagligliylan oynuyorlar isim isim Hepsi beli Zaten.

SIRADAKİ HABER

banner6