İsveç'te vatandaş polisten şikayetçi oldu

İsveç'in kırsal bölgesined yaşayan bir vatandaş polisi defalarca aramasına rağmen polisin telefona bakmadığını belirterek şikayetçi oldu.

İsveç'te vatandaş polisten şikayetçi oldu

Salı günü basına konuşan kişi İsveç'in Götaland bölgesinde yaşadığını belirterek "Ben kırsal kesimde büyüyen İsveçli bir adamım" 39 yıldır çalışıyorum ve her zaman vergimi ödüyorum diyerek bu güne kadar hiç şikayet etmedim ifadeleri kullandı.

Geçen hafta Salı günü basına konuşan şahıs, polisi defalarca aradığını ancak cevap alamadığını belirten kişi, 114 14 nolu acil numaradan da telefondan polis merkezini defalarca aramasına rağmen telefona cevap verilmediğini belirten şahıs, bana birşey olursa nereye başvuracağım diyerek sitem etti.

Bizim vergilerimizle maaş alıp, güvenliğimizden sorumlu olan ve kendisine inandığımız polis merkezinde telefona cevap verilmemesi endişe verici dedi.

Uzun yıllardır gazetelerde, radyo ve televizyonlarda okuduğu ve izlediği kadarıyla Polis'in suçları çözemediğini gördüğünü ifade eden şahıs polisin yeniden bir yapılanmaya ihtiyacı olduğu, suçluların ülkede cirit atmasına üzüldüğünü velirtti.

31 Mayıs 2018 Perşembe günü gerçekten polisle konuşmam gerekti ve iki acil bir durumla ilgili bölge polisini aradım cevap verilmedi. Kaldığı Hässleholm bölgesini tekrar aradığını telefonda "Sıradasınız ve en kısa sürede aramınıza cevap vereceğiz. Beklediğiniz için teşekkür ederiz" yanıtı aldığını belirten kişi daha sonra bir kadının telefona cevap verdiğini ve polis şefi ile görüşmek istediğini belirttiğini söyledi. Hangi departman diye kendisine sorulduğunu ve kendisininde polis bürosunun başında kim varsa onunla görüşmek istediğini belirti. Kadının durmadan soru sorduğunu ve bunun karşısında ciddi şekilde zorlandığını belirten şahıs, 19 dakika boyunca telefonda sorguya tabi tutulmasının kabul edilemez olduğunu ifade ederek, İsveç'te polis teşkilatının yetersiz olduğunu savundu.

Sorularına cevap alamadığını ve gerek polise ulaşmakta, gerekse ulaştıktan sonra derdini anlatamamaktan şikayetçi olan kişi medyada polisi eleştiri yağmuruna tuttu.

Semihhan AYDEMİR / İsveç Gündemi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6