İsveç'te Sosyal Sigortaları 43 milyon kron dolandırdılar

banner54

İsveç'in Göteborg kentinde Sosyal Sigortalar Kurumu'nu dolandırmaktan 22 kişi yargılandı, 14 hapis cezasına çarptırılırken, 4'üpara cezasına çarptırıldı.

İsveç'te Sosyal Sigortaları 43 milyon kron dolandırdılar

Göteborg'de bir şirketin, hasta olmayan insanları hasta ve engelli gibi gösterip, Sosyal Sigortalar Kurumu'ndan 43 milyon kron para aldındığı ortaya çıktı. 

Şüpheli kişilerin kendi alış verişlerini kendileri yaptığına dair görüntülerin ortaya çıkmasından sonra sözkonusu kişiler hakkında dava açıldı.

Daha sonra yapılan incelemede engelli gösterilen kişilerin, marketlerde serbestçe dolaştıkları ve çocuk partileri ve düğünler gibi şenliklere katıldıkları fotoğraflar ve videolar bulundu.  Sözkonusu kişilerin Sosyal Sigortalar Kurumu'ndan aldıkları paralarla marka kıyafetler, pahalı çantalar gibi değerli eşyalar satın aldıkları gözlendi.. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Fatma
Fatma - 2 ay Önce

Onlarin yuzunden gercekten hasta olanlar zarar göruyorlar. Keske Försäkringskassan da hastaliktan emekli olanlari arastirsa ortaya sapa saglam kac insan cikacak. Ama hep olan gercekten ihtiyaci olan ve hasta olupta calisacaksin diyenlere oluyor. Hasta olmayipta evinde oturup para alanlar keyif suruyorlar evlerinde.

SIRADAKİ HABER

banner6