banner114

İsveç'te sağlık çalışanlarına pizza ikram eden Ömeranlı

İsveç'te yaşayan ve Kulu'ya bağlı Ömeranlı Mahallesinden olan genç gurbetçi, hazırladığı pizzaları hastanelere götürerek sağlık personellerine ikram etti.

İsveç'te sağlık çalışanlarına pizza ikram eden Ömeranlı

16 yıl önce Kulu'ya bağlı Ömeranlı Mahallesinden İsveç'e giden ve 10 yıldır resturant işletmeciliği yapan ve bunun yanında pizza işiylede ilgilenen 30 yaşındaki Yusuf Ziya Aşcı, İsveç'te koronavirüs tedbirleri kapsamında mücadele veren, hastanelerde çalışan sağlık personellerine restaurantında pizza hazırlayarak ikramda bulundu.

İsveç'in Göteborg kentindeki iki büyük hastane olan Sahlgrenska Hastanesi ve Östresjukhuset Hastanesine götürülen pizzalar çalışanlara ikram edildi. 

İş yeri sahibi Yusuf Ziya Aşcı ise KONTV muhabirine yaptığı açıklamada; "İsveç Göteborg sağlık çalışanlarına yemek ikramında bulundum. Göteborg'da Sahlgrenska ve Östrasjukhusette hastanelerine giderek pizza dağıtım. Gerçekten gurur vericisiniz dediler.  Türkler bir başka yardım sever diye karşılandım. Çok mutlu oldum. Aynı zamanda Sağlık Bakanımız Dr. Fahrettin Koca'ya destek amaçlı da yaptım. Hemşehrimize başarılar diliyorum." dedi. 

Sağlık çalışanları ise ikramlardan dolayı iş yeri sahibi Yusuf Ziya Aşcı'ya teşekkür ettiler. 

Ertan Özkök/Kulu

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2020, 20:27

CORONA VIRUS HARİTASI

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER